A jövő potenciáis energiforrása: cianobaktériumok
A Joule Unlimted áltad genetikailag módosított cianobaktériumok CO2-ből, vízből és napfényből közvetlenül dieselt vagy etanolt állítanak elő. A technológia azért áttörés, mert azzal szemben, hogy a jelenlegi hatékonyságú bioüzemanyag előállítás esetén kb. az egész bolygó termőterületeit az üzemanyaggyártásra kellene átállítani, addig a cég által állított hatékonyság mellett ők ezt 2 nagyságrenddel kisebb területen el tudnák érni (diesel esetén konkrétan 16 liter/négyzetméter/év), így az ország üzemanyagigényeit naygjából 200 négyzetkilométeren ki tudnák elégíteni.
A témáról gyanúsan keveset hallani.
Amúgy az adatai azért hasznosak, mert ki lehet belőle számolni, hogy úgy, hogy az ország éves üzemanyagigénye nagyjából 3 milliárd liter, ami nagyjából 2,5 millió tonna, a 2,5 tonna/hektár termelés mellet kb 10ezer négyzetkilóméter kellene az üzemanyagigények megtermelésére, ami nálunk, egy aránylag magasabb mezőgazdasági területekkel rendelkezhező országban is a termőterület jelentős részét igényelné
A termőterüetökhöz képest nagyobb fogyasztású országokban(Nyugat-Európa, Kína,India,Japán) emiatt az önállátás elérése az élelem célú növénytermesztés teljes kiszorulásával kellene járnia. Ami úgy felverné az élelmiszerárakat, hogy kb millárdnyi ember éhenhalna.(2008-as élelmiszerválság is a biüzemanyagok következtében volt)
Ehhez képest, ezzel a technológiával 10-ed akkora terüeten az ország teljes energigénye megtermelhető lenne, vagy kis Szaud-Arábiává, válnánk.