Azért ide hozzá tartozik a magyar mentalitás. Még ha minden feltétel adott lenne és a kormány 100% támogatná a vállalkozásokat akkor is a többség ugyan úgy feketézne.
Teljesen egyetértek a cikkíróval.
Én is gondolkoztam hogy valamilyen vállalkozásba kezdjek és elkezdtem számolgatni hogy mennyi bevétel kellene hogy minden költséget ki tudjak fizetni és rájöttem hogy annyit a büdös életbe nem tudnék összehozni.
Beismerem, nem volt rálátásom arra, mennyi embernek (azaz hogy ennyire soknak! és nem csak diákként) kell albérletben lennie. Ismerőseim java nálam idősebb és vagy sosem volt ezzel gondjuk, vagy már sajátban élnek.
A lakásunk nem saját tulajdon, nem gyűjtögettem rá, nem vettem fel megszerzése miatt hitelt, ha már felmerült. Idős rokoné, aki nem tudja használni a társasházi ingatlant.
Ezek szerint nem az átlagot képviselem . Így ezt is megtudtam, és egyáltalán nem azért hozta fel a 80 vagy 100 ezret, hogyha én a sajátos körülményeim miatt (amiben kisebb belföldi hosszúhétvége, összes rezsi (ami alacsony), kaja belefér, moziba is járunk, étterembe is) nekem ennyi elég, akkor másnak is elégnek kéne lennie.
Ó, dehogy vagyok én követendő példa vagy norma :D Nem kívánok megoldást nyújtani más embernek ezzel, körülményeim nem fedik le a nagyátlagot, de ha lefednék se lenne lehetséges.
Éljen, vagy törekedjen úgy, élhessen mindenki annyiből, amennyiből szerinte neki jól esik, vagy amennyire szüksége lenne. Az lenne a furcsa, ha azonos körülményeink, igényeink és elvárásaink lennének.
Necsinályátok válallkozatok !!44
Ha nem fizetek addot akor megincsak hitelbö lehet segílyt fizetni nekünk!!!4444
Szülünk nektek még gyerket nehogy 10milijonál keveseben leggyüng. ti ucse szaporotokanyira...
ha leírod te is a saját nyomorod az is tele lesz hasonló hangulati csúsztatásokkal ...
itt az a lényeg, hogy milyen kép él a magyar fejében egy vállalkozóról, ehhez képest kapunk arról az oldalról egy kb ugyan olyan hangulatú, legfeljebb egy kicsit összetettebb sipákolást, amit össztársadalmi sportként űzünk itt a túloldalon ... így valahogy közelebb kerül hozzánk ez a fiktív vállalkozó, és felfogjuk, hogy milyen szintem egymásra vagyunk mi utalva ezekkel, mennyire függünk egymástól ... tehát a világ nem az az osztályharc, ahogy azt nemzedékeken keresztül a fejünkbe próbálták verni, amitől a társadalom úgy érzi, hogy ő a kiszolgáltatott jónép, és csak az lehet a jó politika, ami neki jó ... ettől lett szinte mindenki önző bunkó anarchista proli ebben az országban ... ezért áll ott a demokráciánk, ahol ... de én érzem, hogy javulunk ... érzem, hogy a többiek is kezdik érezni hogy a politika nem önszempontú osztályharc a kizsákmányolókkal szemben, hanem egy bonyolult kooperatív társasjáték
ebben az írásban az a zseniális hogy rákényszerülünk egy olyan gondolkodásmódra, amire a magyar hagyományosan képtelen ... másik nézőpontból megvizsgálni önmagunk nyomorát ...
Ys, vagy elromlott a számológéped, vagy tényleg nem az átlagot képviseled. Egyrészt ugyebár az emberek elég jelentős részének a hitele lakásfelújításra/lakásvásárlásra megy, ebből következően nem természetes állapot az, hogy te egy terheletlen, saját ingatlannal számolsz, és hidd el, jóval kevesebben tehetik ezt meg, mint akik a másik oldalon vannak. A személyes igényeiddel nem tudok mit kezdeni, bár egy egyszeri kiadásként betervezett "plazmatévé" szerintem nem kellene, hogy luxusnak számítson. Az autóról csak annyit tudok mondani, hogy bizony sokan vannak úgy (mint ahogy azt az én családomban is látom), hogy tetszik, nem tetszik, muszáj fenntartani egy autót. Bizonyos termékeket vidéken még mindig nehéz beszerezni, és sajnos a munkaadód se fog a falu mellé települni, csak mert neked nincs autód. Ja és akkor még nem beszéltünk gyerekekről, váratlan kiadásokról (nálunk szinte havonta becsúszik valami), esetleg betegeskedő nagyszülőről, akiről szintén gondoskodni kell. Hidd el, én sem vágyom 20milliós új autóra, nyáron 3 tengerparti nyaralásra (még egyre sem), meg 7 nyelven beszélő luxusvillára, de minden létező kalapomat megemelem előtted, ha ma te ezt a 100 ezret (nem, nem a 80-at kérem) egy ÁTLAGOS magyar ember számára kihozod.
Ja, csak kimaradt a számításból az, hogy a lakásod a sajátod.
Ha alapból vetted, akkor korábban kellett megtakarítanod jelentős összegeket, hogy megvedd, vagy mégis kell lennie hitelednek. Ha egyik sem, akkor viszont kellene fizetned albérletet, ami +80, és akkor már 180-nál jársz!
de ha egyik sem, akkor kaptad (vagy nyerted, loptad, stb) a lakásod, akkor viszont nem vagy átlagos körülmények között, mert az átlag jellemzően nem kap lakást...
Mi a párommal ketten albiban 300-ból sem jövünk ki, hitel nincs, autó meg plazma viszont igen, de egyiket sem gondolnám luxuskiadásnak...
Olyan életet, amit a legtöbben elképzelnek maguknak (extrák nélkül) kb. 200-250-es fizuból lehet kihozni. Akkor lehet venni családi suzukit, meg menni a balatonra, vagy az adriára. Venni plazmatv-t (csak 70ezreset, nem xtrát ebből sem), meg néha étteremben enni, vagy moziba menni. Ennyi kell ahhoz, hogy hosszútávon ne fásulj be, ne legyél demotivált, irígykedő, és ne hord haza a céget sem...
Más: szolgáltatás igenis nem tervezhető több a kapacitás felénél, mert az pont azért más, mint a termelés, hogy időben nem tervezhető. Ha kilenckor nem jött ügyfél, akkor 10-kor már nem tud jönni kettő. Helyesek ezek a számítások, sajnos...
Felmerült bennem, ha már ennyien felhozták a nők hátrányos megkülönböztetését gyerekvállalásnál: jogilag ott a lehetőség, a férfiak is elmehessenek gyesre, azaz kapásból egy férfi is bejelentheti a munkahelyén, szevasztok, megyek az asszony helyett, mert ő jobban keres, keresse ő a pénz a családnak. Vajon gyakorlatban hányan élnek ezzel a lehetőséggel...? Igen kevesen, ha ettől nem tartanak a munkáltatók.
Leültünk, kiszámoltuk: havi 100 ezerből (de már 80ezerből is) ketten egy normális, saját társasházi lakásban vígan elélnénk. Autó nincs, hitel nincs. Nem vágyunk plazmatévére, külföldi nyaralásra, teljesen rendezettek a körülmények, nem szippantott be bennünket a "vedd meg ezt te is, le ne maradj a szomszédtól", és ahogy észrevettem, az életszínvonal, mint fogalom, emberenként változik. Azaz ki mitől, mennyitől érzi magát elégedettnek.
Az első gyerekünkkel az asszony márciusig dolgozott, és április 24.-én szült. "Természetesen" az előző évre járó (2009) prémiumot NEM kapta meg(CIB BANK),mert ugye az hiába az előző év teljesítményéről szólna a kiosztására májusban került sor.
Szerintem a GYES,GED idejére nem jár a munkáltatótól szabadság, de javítson ki valaki ha tévedek.
Továbbá olyan látszatott kelt ennek a valaminek a szerzője, mintha a munkáltató fizetné ezeket a juttatásokat.
A Magyar Állam azért vonja el mindenki fizetésének felét, mert 1970 óta deficites a magyar költségvetés, és évente 1200 milliárd forint, azaz lakosonként 120 khuf adósságszolgálat jut minden egyes magyar állampolgárra. Mivel a foglalkoztatottak száma 3,8 millió fő csak erre kell 317 khuf-ot kiperkálni munkavállalóként, és akkor a többiről még nem beszéltünk.
Tudod, ezzel kurvára nincsenek a nők kisegítve... Bármilyen meglepő esetleg számodra, de nem minden nő hajlandó egy állásért bármilyen "elvárásnak" eleget tenni, és ez esetben ő ugyanolyan (ha nem nagyobb) hátránnyal indul egy ilyen pozícióért, mintha "kevesebb luk lenne a lába között"... -,-
Igen, meg mellette vagy rájuk omlik a ház, vagy próbálják valahogy törleszteni a hiteleiket...Megélni meg lehet, a kérdés csak az, hogy milyen körülmények között. A minimálbér azért nem biztosít ma olyan életminőséget, amit mi jónak és kényelmesnek, de legalább elfogadhatónak érzünk. Lehet, hogy túl nagyok az elvárásaink, lehet, hogy el vagyunk kényelmesedve, de ez akkor is így van.
Odahaza mindenki vágja hogy mennek a dolgok. Ezért kis betekintés.
Vannak ügynökségek amik azzal foglalkoznak hogy mindenféle munkára embereket vadásznak. Vannak amik kis cégeknek, vannak akik nagyoknak, vagy felölelik akár az összes ágazatot. Akármilyen munkát keresel ezekhez az ügynökségekhez fordulsz munkáért. Ezek ahogy láttam nem igazán nézik ki nő, ki férfi, stb, mert mindíg van más aki dolgozhat. De munka is van szinte mindíg, néha talán 1-2 hét kimarad, vagy 2-3 napot visznek csak dolgozni. Ez miatt és mivel vannak munkák amik terhesen is végezhetőek elég sokan találnak munkát.
A cégek meg válogatnak. Ha el tudja végezni a munkát, akkor mindegy hány éves, milyen nemű. A lényeg hogy ha nem tud jönni a munkás, az ügynökség kiközvetít mást, és mehet tovább a munka. Ha képtelen tartani a napi meghatározott célt, akkor elküldik, és az ügynökség próbál neki találni olyan munkát amit el is tud végezni.
Ami ebből a rendszerből nekem bejött, hogy időssek is dolgoznak, mert vannak munkák amiket símán el tud vállalni. Ha beteg lessz, úgyis van más az ügynökségtől és nincs kiesés. Minek megkülönböztetni valakit amíg ki sem próbálták a munkában? Dolgozott már velem olyan és most is dolgozik, aki 45 éves, és jobban, gyorsabban dolgozik mint a legtöbb fiatal aki jön a céghez. És nem is gyenge fizikai munka amit végez. Ha van munkaerő bőven akkor minek megkülönböztetni. Ha végzi a dolgát akkor ok ha nem akkor változtatni.
Ok ehhez a rendszerhez valsz az állam és a cégek hozzáállása is kell hogy változzon. Idekinn adóbevallásom 1 A4-es papír amit a cég csinál meg aminél dolgozok. Tehát valsz ezek is segítenek ebben sok más aprósággal:D
Bocs, valóban elnéztem, és jogos, hogy a 6 óra is elvárható lenne (bár simán el tudom képzelni, hogy úgy számol emberünk, hogy átlagban a staff fele végez közvetlenül értékesíthető tevékenységet, de felesleges feltételezgetni). Nyilván van sarkítás a dolgokban, de azt azért elég jól szemlélteti, hogy nincs megkönnyítve a vállalkozó helyzete.
Én napi 6 órát írtam, nem heti 6 napot. Még mindig nem azt mondom, hogy a 100%-os eladhatóság elérhető, csak azt mondom, hogy az 50% szerintem kevés. A 75% sokkal közelebb áll az átlaghoz véleményem szerint.
Egyrészt egyértelműen meghatározott munkafeltételekkel számol (5 nap, napi 8 órában), és azt te is beláthatod, amit írtunk, hogy szolgáltatást kínáló vállalkozásnál a 8 óra közvetlenül "eladható", értékteremtő munka egyszerűen kivitelezhetetlen. Másrészt meg ha ezt nagyon nagy sarkításnak vesszük, és 6 nappal számolunk, akkor a bevételi oldal mellett a kiadási oldal is növekszik, így sem lesz sokkal előrébb.
"egyetlen vállalkozás sem működik 100%-os kihasználtsággal"
Ezt írtam én is. Én csak azt írtam, hogy az 50% alatti kihasználtság túlzás. El tudok ugyan ilyen tevékenységet képzelni, de azért átlagosnak nem lehet mondani. Szerintem az általam adott 6 órás munkanap teljesen jó - nem véletlenül számolnak ezzel a nagyobb cégek mindenhol a világon.
ostoba pluszolgatók, nem tudtam hogy ez itt arról szól, hogy beböfögjük, hogy hurrá értjük a szöveget, és bégetjük azt, amit elvárnak, és nem lehet önálló gondolatunk más kapcsolódó témákról :D
A nagy adó és járulékteher a gond ez fojtja meg a piacot, a kisvállalkozásoknak egyszerűen muszáj mutyizni. Nem beszélve arról h a munkavállaló nettója még tovább adózik valamint a vállalkozás nyeresége is tehát az a z 54% os elvonás az nem fedi a valóságot...
Cserébe a nagy adóteherért meg lóf... se kapunk mert semmilyen állami feladat nem működik rendesen a rendőrségtől kezdve az oktatáson keresztül egészségügyig minden egy kalap sza...
Szerintem hiányzik a méltányosság a mai Magyarországból.
A magyar gazdaságpolitika nem méltányolja a magyar vállalkozókat, mert úgy gondolja nem tud világszínvonalú terméket előállítani.(helyette a multikat támogatja: Mercedes, Hankook). És ez kihat mindenre és mindenkire. (fiatalok támogatása, oktatásra, kkv-kre, fizetésekre, stb...)
Az elnyomó, kizsákmányoló, sötét középkorban egy jobbágy fizetett tizedet (10%) az egyháznak, és kilencedet (újabb 10%) a földesurának, vagy a királynak. A maradék 80%-ból kellett megélnie. Már ez ellen is lázadoztak eleink!
Ehhez képest ma a vásárolt javaknak csak az ÁFA tartalma kiteszi az áruk egy ötödét. Minden további címen és jogon elvárt, elfogadott, vagy behajtott összeg, amiért nem kapsz pontosan meghatározott ellenszolgáltatást, meghaladja az intézményesített rabláson keresztül érvényesített államosított rabszolgaság fogalmát. Nem csak ebben az országban, de világszerte. Hát, ez a mi kis édenünk. Welcome to the planet Earth!
Purple, sajnos az a helyzet, hogy függetlenül attól, hogy te akarsz-e dolgozni vagy nem, és akarsz-e gyereket vállalni vagy nem, meg függetlenül attól is, hogy számodra mi a fontos, jobb munkavállalási lehetőségeid majd csak akkor lesznek, ha a vállalkozó érdekei is azt diktálják, ezt a tényezőt nem lehet megkerülni.
ebből a szövegből mindenkinek más a kiragadott lényeg (szerintem nem kell mindenkinek mindenáron azt bizonygatni, hogy megértette miről szól az egész, miért ne lehetne külön a szöveg részeiről témázni nem csak a vállalkozó szemszögéből?)... nekem mint nőnek és nem vállalkozónak meg nem az a lényeg, hogy egy vállalkozó hogyan dolgozik. ugyanúgy, ahogy másnak meg nem az a lényeg, hogy egy nőhöz, vagy egy 50 felettihez hogyan állnak hozzá...
Érdekes, hogy sokan most a nőkre hegyezik ki a dolgot, de nem ez itt most a lényeg.
A lényeg, hogy ha becsületesen akarsz egy vállakozást működtetni, akkor nem elég a napi 24 óra és olyan költségeid vannak, hogy belerokkan az ember. Vajon miért van az, hogy a vállakozók próbálják valahogy elkerülni az adózást? Nem is csodálkozom rajta... És ha még az adózás mellé azt is figyelembe veszem, hogy az egyes iparágaknak milyen szabályokat kell betartani, akkor csoda, hogy egyáltalán van valaki, aki belefog bármibe is.
azt hittem ezekre a kommentekre értetted. Az iro, vagy a tobbi munkaltato nem alazza meg oket, hanem nem tud mit csinalni a helyzettel mert neki is meg kell elnie. Egyetlen kifogasom ezzel a temaval meg az iroval kapcsolatban annyi h akkor kerdezzen ra a nonel h mik a tervei. Mert lehet h benne van h hazudik, de ugyanakkor nagyobb az esely h talal egy jo munkaerot, mintha elbol elutasitja, csak mert no. Kellemetlen kerdes, de a helyzet meg meg kellemetlenebb...
Egyrészt azt hiszem sehol nem említettem, hogy itt a bejegyzés írója a fontos. Másrészt pedig, el sem hiszed, h hány blogon láttam/ismerőstől hallottam, hogy miért alázza így meg az író a nőket. Nagyon sokan nem látják, hogy ez nem a nők lenézéséről szól, hanem egyszerűen egy nagyon nyers és szókimondó módon szembesíti az olvasót a jelenlegi szabályozási keretrendszerrel.
Hát sajna elég sz.r a helyzet a munkaerőpiacon.
Én most végeztem, pályakezdő vagyok, ezért nem kellek sehova, ezért nem tudom, hogy egyáltalán hogy találok munkát.
Nemrég beadtam az önéletrajzomat egy céghez, hátha felvesznek melózni, mert lesz náluk hely. De nagyon furcsállták, hogy beadtam a jelentkezést, mivel férfi vagyok, és nőt várnak erre a munkára (irodai munka, adminisztráció, stb), gondolom is, hogy miért. A vezetőség férfitöbbségű és így elég nagy a hátrányom, mert nem tudok terpeszteni és eggyel kevesebb luk van a lábaim közt. És ez már nem az első eset, amivel így én találkozok, szóval ennyit a női-férfi egyenjogúságról is.
Nem vagyok nő gyűlölő, ne tessék félreérteni, csak az ilyen nagyon ki tud akasztani. Ha tehetném, lelépnék ebből a nyomorék országból, de ott van az a ha, plusz a feltételes mód.
Ki nem látja be? Teljesen mindegy ki a cikk írója, ez jellemző amiket leír. Nem az íróról van szó, hanem a helyzetről. Azt is világosan leírta h nem a nőkkel van baja... Pont ez a bajunk, hogy nem lehet mit tenni, mert hiába vannak valakinek más tervei és hiába megbízható, nem fogják felvenni, mert kockázatos...
Előzmény: ivivan | 2011. 07. 31. vasárnap, 12:11
Miért csak napi 4 órával számolt?
talán mert:
- ha olyan a munka, akkor naponta többet is kell utazni a helyek között
- valakinek meg kell szereznie a munkát, adminisztrálni kell azt, alapanyagok után rohangálni, kávét főzni, stb.
- uborka szezonban lehet, hogy alig van meló, szezonban meg mindenki teljesen le van terhelve
- egyetlen vállalkozás sem működik 100%-os kihasználtsággal
- stb.
Amúgy meg, amit sokan nem látnak be, itt nem a nőket és a nyugdíjasokat támadja a bejegyzés írója, hanem a rájuk vonatkozó korlátozó szabályozásokat, amik jelentős plusz költségeket és kockázatokat jelentenek egy vállalkozás számára.
Ha szolgáltatást (tehát nem termelést) végző vállalkozást végzünk, a ténylegesen pénzre váltható munka nem feltétlenül 8 óra. Az ügyféllel való foglalkozás mellett legalább annyi időt felemészt a vele járó tervezés, adminisztráció és egyéb mellékfolyamatok, amik közvetlenül nem teremtenek értéket, így elképzelhető, hogy az a 2000 óra kb. megfeleződik.
Magyrország egy gyarmat. Nem az őslakoson van a hangsúly. Ezért is fogy a nép oly nagy mértékben. Mo bizonyos tekintetben de jure megszűnt létezni. Ha ez még 10-15 évig folytatódik, de facto is megszűnünk létezni. De fel a fejjel, nem sokára itt a 7vége és lehet menni bulizni:-)
+ így nem értem, hogy fog 1 millió új munkahely születni. Talán azt gondolják, ha a munkáltatóknak kedveznek az új törvények, özönleni fog ide sok rabszolgatartó? :)
Inkább a linkhez kapcsolódik, mint a poszthoz:
Azért az fasza, hogy miközben a csapból is az folyik, hogy fogy a magyar és hogy mekkora szar semmirekellő az a 20-30-as éveiben járó fiatal, aki nem vállal gyereket, mert csak "magára és a karrierjére gondol", aközben minden intézkedés pont az ez ellen a generáció ellen irányul. Szopatják őket a lakáshitellel, a magánnyugdíj pénztári megtakarításaikat "elvették" (már akinek volt) miközben öngondoskodásra buzdítják őket. Tetejében még ha úgy dönt valaki, hogy gyereke(ke)t is vállal, még a munkahelyéről is sokkal könnyeben baszhatják ki. És még lehetne sorolni...
oké, hogy a legtöbb nő akar, de ha pl pályakezdő, és előbb (mondjuk 4-5 év) szeretne egy kis gyakorlatot, tapasztalatot, pénzt, megteremteni a körülményeket, akkor meg az a baj, hogy kezdő, ha már megvan ez a pár év tapasztalat, akkor hiába dolgozna még, ráhúzzák, hogy márpedig 2-3 év múlva tutira akar gyereket, akkoris ha (vagy ha még) nem..
És ezt hol írta, hogy fizetnie kell az otthon lévő anyuka után? Viszont fel kell venni valakit a helyére, ez tény, és mikor letelik a szülési szabadság, vissza kell venni, és kiadni az összegyűlt fizetett szabadságát.
Miért ne lenne érdekük hazudni, ha akarják az állást? Az emberek 99.9%-ának biztos vagyok benne, hogy lenne hozzá pofája és elvonul szülni ha amúgyis épp be volt tervezve a gyerek (de ha nem akkor is). Ne magadból indulj ki, a legtöbb nő akar gyereket.
"hogy nem akar a semmiért fizetni, azért, hogy a frissen felvett alkalmazott otthon gyerekezzen"
Amennyire én tudom, nem kell fizetni semmit az otthon lévő anyuka után.
Én egyébként azon döbbentem meg, hogy 12+1 alkalmazott esetén 1000 óra szolgáltatással számolt! Egy átlag ember havonta 170-180 órát dolgozik. 12 alkalmazott esetén ez összesen 2040-2160 óra. Miért csak napi 4 órával számolt? Teljesen nyilvánvaló, hogy 8 óra effektív munkát senki nem végez el, ezt nem is lehet elvárni, de az üzleti életben általában 6 óra/nap/fő az elfogadott effektív munkaidő. Ha Ő is ennyivel számolt volna, akkor vagy 1500 óra/hó vagy 8 alkalmazott lett volna a helyes. Így számolva 6600 Ft/óra rezsi órabér jönne ki. (kb ennyi is mostanában egy felső fokú végzettséget igénylő munka órabére)
A legnagyobb probléma mégis az írás eleje és vége közötti ordító ellentmondás: az elején jó fizetést ad az alkalmazottaknak, hogy azok jól dolgozzanak, aztán a második felében pedig a legdurvább aljasságokat nézi ki ugyanazokból az alkalmazottakból. Vagy az egyik vagy a másik igaz - a kettő együtt nem megy!
de nekik sem lenne érdekük erről hazudni. szerintem. aztán csak lehet nem lenne pofám pár hónap után elvonulni szülni, miután azt mondtam, hogy a munka az első... de mint mondtam, ez teljesen érthető a munkáltató szemszögéből, csak így elég szar helyzetben vannak a nők, mivel bizonyítani nem tudják, hogy mit akarnak.
kiakasztó ez a gyerek téma... és aki tényleg nem akar gyereket azzal mi van? mehet a levesbe, csak mert nő? kérdezze meg akkor kerekperec, mint hogy már előre leírja a nőket emiatt, hogy "úgyis szülni fog". aztán aki amúgy is akar gyereket azt nem veszi fel, aki meg nem akar az meg még szóba jöhet. teljesen megértem, hogy nem akar a semmiért fizetni, azért, hogy a frissen felvett alkalmazott otthon gyerekezzen, de azért nem kéne ennyire leírni mindenkit...
Végre szakértői szemmel, sok pontatlanság, sarkítás helyretéve.