
A terv célja egy nukleáris meghajtású sugárhajtóművel felszerelt cirkálórakéta, ami atombombák tucatjait szállítva a földközelben képes lett volna háromszoros hangsebességgel repülni, az akkori légvédelem számára gyakorlatilag elháríthatatlanul. Az erőforrás kb. a paksi blokkok hőteljesítményének felét elérő hajtómű lett volna, amiknek a prototípusait többször ki is próbálták a project beszüntetéséig, gyakorlatilag végtelen hatótávoságot adva a rakétának.
A fegyer a bombák ledobása után is okozott volna károkat: az előre beprogramozott útvonal mentén repülve a hajtómű sugárzása beszennyezte volna az ellenséges területet, emellett a néhány száz méteres magasságban a hangsebesség többszörösével repülő tárgy az általa keltett lökéshullámmal összezúzta volna az útvonala mentén a meg nem erősített épületeket.
Ezzel szemben a sugárbetegség nagy dózistérben történő tartózkodás miatt fellépő betegség. Ez nem felületi, hanem belső sugárterhelés következménye. Ennek súlyossága természetesen az adott dózistér nagyságától és az eltelt idő fügvénye. Lehet 5 perc alatt is akár halálos dózist kapni, mint ahogy az sajnos Csernobilban is megtörtént.
Nem kell felülni minden folyosói pletykának, inkább meg kell ismerni az atomenergia békés felhasználását, például Pakson!
Létezik egy látogató központ ahova mindenki ingyen bemehet és mindent megnézhet és megismerhet. Akár csoportos üzemlátogatásra is van lehetőség egész évben!
Melgen ajánlom és akkor nem lesznek ilyen nagydee-hez hasonló trollok! :)