Azoknak akik nem szoktak tv-t nézni: szeptembertől minden nap lesz tesi óra az iskolákban. Köztudott, hogy huzamosabb szellemi terhelés után a fizikai terhelés felüdítően hat. Ebből a szempontból abszolút pozitív a határozat. Viszont, van-e elég jólképzett tanerőnk az ellátáshoz, vagy még mindig csak a megkeseredett, és semmihez, főleg magához a pszichés neveléshez nem értő emberekből lesznek testnevelés tanárok?
Vélemények, emlékek a testnevelés órákról, és a nem enyhén manipulatív filmecskéről?
Mint ahogy már sokan meg is írták, sem humán erőforrás sem a megfelelő eszközrendszer nem áll rendelkezésre, és abban is biztos vagyok, hogy ha az állam átveszi az intézmények működtetését, ez nem sokat fog változni. Arról már nem is beszélnék, hogy a megvalósítása is amolyan magyar módszer szerint történik, tehát nagyjából sehol nem lesz naponta testnevelés óra, ugyanis ezek kiválthatók az iskola által biztosított egyéb, szervezett sportolási lehetőségekkel. Tehát a legtöbb iskolában ugyanúgy meg fog maradni a heti 2-3 óra, kipótolva mindenféle helyi sportkörökkel, amire meg majd beiratkozik mindenki, aztán eljár, aki akar. De populizmusnak meg demagógiának kétségkívül jól néz ki, hogy még reklámozzák is.
Arról most nem vitatkoznék, hogy személy szerint a testnevelés óra osztályozását pl. úgy ahogy van megtiltanám, a rajz, ének és egyéb készségtárgyakkal egyetemben. Túlsúlyos gyerekként kínzás és megaláztatás volt minden testnevelés óra, és az istennek sem akartam életmódot változtatni, akárhányan rugdosták a seggem síppal a szájukban, hogy fussak, ugorjak, meg bukfencezzek. Hogy ez mikor változott meg? Gimnázium utolsó évében, amikor jószerével be sem jártunk órára, maximum egyszer-egyszer "focizni". Azóta gyakorlatilag aktívan sportolok - napi rendszerességgel - de nem mindenféle kötelezően belém nevelt szellemben, hanem saját elhatározásból.