A science fiction látnokai
Ridley Scott, aki olyan klasszikus hollywoodi filmeket rendezett, mint "A nyolcadik utas: a Halál", a "Szárnyas fejvadász" és a "Gladiátor", egy vadonatúj nyolcrészes sorozattal jelentkezik, amelynek címe "A science fiction látnokai". Scott maga is sokat dolgozott rendezőként a science fiction területén, és hitelesen mutatja be a műfaj és a folyamatosan fejlődő tudomány és technika közötti kapcsolatot. Jules Vernétől kezdve Isaac Asimovon át George Lucasig és Phillip K. Dickig az egyes szerzők fantáziájának szüleményei sokszor ösztönzően hatottak a kutatókra. Mindegyik epizód egy olyan sci-fi szerzőre összpontosít, aki maradandó nyomot hagyott a minket körülvevő világban.
A sorozat youtube-ra feltöltött részei:
Arthur C. Clarke
George Lucas
Philip K. Dick
Robert Heinlein
H. G. Wells
Jules Verne
Mary Shelley
"Azt viszont vegyük figyelembe, hogy film nélkül senki nem tudná mi az a Gyűrűk Ura."
Óriási tévedés. A filmet épp a masszív rajongótábor miatt csinálták. (Más kérdés, hogy jobb lett volna a Gyűrűk Urát is inkább békén hagyni.)
Szerintem annak, hogy egy alkotás (könyv, film, akármi) per pill mennyire népszerű, annak nem sok köze van ahhoz, hogy mennyire jó. A "jóságát" az idő dönti el. (Sokszor van, hogy a kortársak nem is igazán tudják felmérni valaminek a jelentőségét.) Ha viszont valaki képes olyat alkotni, ami korszaktól függetlenül tud adni valamit az embereknek, a meglátásaival képes különböző korok embereit is gondolkodásra késztetni, megindítani, stb., az jó. Ha csak a kortársainak tud mondani valamit (azt is csak azért, mert divat lett belőle...), az viszont kevés ahhoz, hogy valaki "halhatatlanná" váljon, bármennyire is sztárolják egy ideig... Asimov, Clarke, stb. már bizonyított ebből a szempontból. Lucas még nem. Ennyi. Prófétának tehát kurvára nem lehet nevezni.