Feltétel nélküli alapjövedelem
Idealisztikus zsákutca vagy törvényszerű állomása a XXI. század gazdasági folyamatainak?
A film készítői német gazdasági szakembereket szólaltattak meg a témában. Annyi biztos, hogy mind az akadémiai, mind pedig a köz-, illetve magánszférában dolgozó közgazdászok körében az egyik legvitatotabb kérdéssé vált az utóbbi néhány évben.
Bónusz: Értékalapú gazdaság, avagy miért ne érvényesülhetnének a belső vállalati menedzsment és marketing több évtizedes paragigmáját jelentő alapelvek a nemzet- és világgazdaságban?
Jók ezek a tanulmányok meg felmérések. Általában olyanok írják, akik egy íróasztal mögött élik le az életüket, világmegváltó gondolatokkal és szolidaritással telve. Élő embert meg nem igazán láttak, főleg nem olyat, akiken "segítenek". :)
De teszem azt az alábbi írásoknak már mindjárt nagyobb hitelt adok. A srác valóban látta, amit leírt, nem csak ilyen-olyan (néhol hamisított vagy csúsztatott) statisztikák alapján mond messzemenő következtetéseket. Kicsit sok benne az elírás meg helyesírási hiba, de ez jórészt annak tudható be, hogy láthatóan többször állt neki megírni, több helyszínen ... egy idő után ékezet sincs.
Sokan vannak, akik a szolidaritás zászlaja és megannyi "hiteles" statisztika alapján pumpálják bele a pénzt Afrikába, immáron sok évtizede. És teli pofával harsogják, hogy segíteni kell nekik, hogy felzárkózzanak, stb. Mert hát emberség, meg szolidaritás, meg cukrostakony, rózsaszínfelhő, lantjáték.
Nos, íme Afrika egy másik nézőpontból. Olyanéból, aki VALÓBAN látta, amiről r:
http://vandorboy.com/africa-summary
Egy más kultúra, más felfogás. De sok ismerős dolog van ott is, amit itthon is, és Európa más részén is tapasztalhat az ember. ... Feltéve, ha nem a "hiteles" tanulmányokból szűri le a következtetéseit, hanem a saját szemével látja. ;)