Feltétel nélküli alapjövedelem
Idealisztikus zsákutca vagy törvényszerű állomása a XXI. század gazdasági folyamatainak?
A film készítői német gazdasági szakembereket szólaltattak meg a témában. Annyi biztos, hogy mind az akadémiai, mind pedig a köz-, illetve magánszférában dolgozó közgazdászok körében az egyik legvitatotabb kérdéssé vált az utóbbi néhány évben.
Bónusz: Értékalapú gazdaság, avagy miért ne érvényesülhetnének a belső vállalati menedzsment és marketing több évtizedes paragigmáját jelentő alapelvek a nemzet- és világgazdaságban?
egyébként BAZ-megyéből és az izé kommentjei közt uralkodó közvéleményből indultam ki, mert bár te tényleg nem írtad le a cigány szót, de ilyen és hasonló hangvételű, utalgató, de persze szó szerint nem nyilatkozó kommentekből köszönjük, van bőven :)
mellesleg hidd el, hogy nagyon szívesen lennék árufeltöltő a tescoban, vagy konyhás a mekiben, sőt, én lennék a legboldogabb, ha akár takarítónak kellenék valahova, de akár hiszed, akár nem, kurvára nem keresnek munkaerőt. munka meg volna, persze, rengeteg az álláshírdetés, csak épp szakmai képesítésem nincs, meg targoncavezetői engedély, meg ilyesmik, mert a bölcsészkaron ilyen nem jár... ja, és azt említettem, hogy egyetemi docenset is keresnek workmania-n?
egyébként lehet ilyen vagy olyan véleményed a bölcsészkarról, az semmit sem fog változtatni a tényen, hogy kurvasok a képzetlen de diplomás ember, aki nem azért megy külföldre, mert ott majd milyen jól megtollasodik, hanem azért, mert idehaza, úgy tűnik, kurvára nincs rá szüksége senkinek (a családján kívül, jobb esetben...)