Feltétel nélküli alapjövedelem
Idealisztikus zsákutca vagy törvényszerű állomása a XXI. század gazdasági folyamatainak?
A film készítői német gazdasági szakembereket szólaltattak meg a témában. Annyi biztos, hogy mind az akadémiai, mind pedig a köz-, illetve magánszférában dolgozó közgazdászok körében az egyik legvitatotabb kérdéssé vált az utóbbi néhány évben.
Bónusz: Értékalapú gazdaság, avagy miért ne érvényesülhetnének a belső vállalati menedzsment és marketing több évtizedes paragigmáját jelentő alapelvek a nemzet- és világgazdaságban?
- Ázsiában is ugyanúgy megtorpant anno a kapcsolat. Pont Kína a legjobb példa erre, Maoval az élen. Az, hogy a picinyke kis Hong Kongban (ami brit terület volt mellesleg) volt gazdasági kapcslata a nyugatnak, az elhanyagolható. Főleg abból a szempontból, hogy ez jóformán semmit nem jelentett Kína fejlődése szempontjából. (Tehát csúsztattál.)
- Afrikában sem szűnt meg a kapcsolat. Gondoljunk csak a kenyai, dél-afrikai és hasonló helyekre, egész a legutóbbi időkig. Ez legalább olyan szintű kereskedelmi kapcsolat volt, mint a Hong Kong / Mumbai színvonal. De azért csúsztatásnak jó volt ez is. :)
- Az, hogy Kína hol és hogy fektet be, a jelen példában teljesen irreleváns, még ha terelésnek részedről meg is teszi. ;) (Nem mellesleg Afrikában a legádázabb ásványkincs kitermelő éppen Kína. Lásd Zambia, Dél-Afrika, stb. De ne is törődj vele. :) )