Feltétel nélküli alapjövedelem
Idealisztikus zsákutca vagy törvényszerű állomása a XXI. század gazdasági folyamatainak?
A film készítői német gazdasági szakembereket szólaltattak meg a témában. Annyi biztos, hogy mind az akadémiai, mind pedig a köz-, illetve magánszférában dolgozó közgazdászok körében az egyik legvitatotabb kérdéssé vált az utóbbi néhány évben.
Bónusz: Értékalapú gazdaság, avagy miért ne érvényesülhetnének a belső vállalati menedzsment és marketing több évtizedes paragigmáját jelentő alapelvek a nemzet- és világgazdaságban?
Az ember önmagától önző, mint ahogy alapvetően minden faj a Földön. Nem volt olyan pillanat, hogy valaki az első kerítést felhúzta. Mindig is voltak kerítések, már jóval az ember születése előtt is.
AMire te gondolsz, az a kommunizmus. Azt akarod, hogy mindenki egyenlő legyen, mindenki egyenlő mértékben kapjon. Ez egész addig nem lesz lehetséges, amíg nem leszünk olyanok, mint a hangyák. ... Én nem akarok hangya lenni.
Joga mindenkinek ugyanannyi van. Viszont a képességek teszik különbözővé az embereket, és minden élőlényt is. Aki megszületett, az máris megkapta a jogot. Onnantól már minden, amit kap/szerez, az csak rajta múlik. Vagy ki tudja használni a kapott lehetőséget (jogot), vagy nem. Vagy tud alkalmazkodni, vagy nem. A joga adott, hiszen megszületett. Már csak az a kérdés, hogy tud-e vele élni.
Az emberek nem egyenlőek.