Észak-Korea rakétát mozgatott a parthoz
Észak-Koreának van a legtöbb tengeralattjárója, a legsűrűbb légvédelme és a legnagyobb serege. Inkább a mennyiség, mint a minőség dominál, de katonai erejük így is elképesztő.
Az atomfenyegetés nem játék
Szerintetek lesz csihi-puhi Észak-Korea és Dél-Korea ill. az USA közt?
A legjelentősebb veszélyforrás jelen pillanatban az, hogy nem egyértelműek Dzsongun szándékai és nem ismert a diplomáciája. Belpolitikájában hatalomra kerülése után mérsékelt, enyhe álláspontot követett, külpolitikájában viszont szinte kizárólag támadó jelleggel lépett fel. Totalitárius berendezkedés esetében szokás a vezető szilárdnak vélt hatalmát egy "ellenséggel" szemben indított háborúval megerősíteni, ami nem mellesleg a belső konfliktusforrások és feszültségek enyhítésére/kezelésére is alkalmas lehet. Egy labilis, bizonyítási vágytól buzgó, a belső konfliktusokat kezelni nem képes vezető esetében könnyen előfordulhat, hogy parancsot ad a támadásra.
A háború végkimenetele elviekben nem lehet kérdés, minden bizonnyal Kína nyílt fegyveres konfliktust nem vállalna fel a rezsim fenntartásáért, annak ellenére, hogy geopolitikai szempontból kedvező neki, hogy legalább egy kis határszakaszon totális befolyása alatt tarthatja a szomszédját. Nem véletlen támogatják az ENSZ-ben is, és nemzetközi nyilatkozataikban is a békés konfliktuskezelést, a jelenlegi kettéosztottság fenntartásával. Azt pedig azért csak óvatosan merjük kijelenteni, hogy a rezsim bukása után hamar helyreállna a rend az újraegyesített Koreában.
Összességében jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a korábbi tapasztalatokra alapozva nagyobb a valószínűsége, hogy az egész folyamat valamiféle tárgyalások megindítását próbálja kiprovokálni, de van egy erős kiszámíthatatlansági faktor, ami a probléma elhúzódásával egyre nagyobb esélyt ad egy tényleges fegyveres konfliktus kialakulásának.