Hányadik napon teremtette Isten a dinoszauruszokat?
Egy dél-karolinai katolikus magániskola negyedik évfolyamának tudományórai tesztjében a kreacionista elmélet alapvetéseire kérdeznek rá - nincs evolúció, a Föld nem több milliárd, hanem csak párezer éves, stb. -, és az azokra rendre a tudományos tényekkel ellentétes válaszokat adó kisdiák meg is kapja a maga csillagos ötösét és száz százalékos értékelését.
Erre saját magatok cáfoltok rá - ld. 15. komment, illetve az arra írt válaszom. A tudománynak semmi dolga a vallással, ezért nem is foglalkozik vele. A vallás ellenben kéretlenül beleugat tudományos kérdésekbe...
"A tudomány legnagyobb alakjai gyakran hívő emberek és ez ma sincs másként. Kivétel talán az elméleti biológusok és fizikusok. De ők hetente változtatják elméleteiket."
Ilyet csak azok mondanak, akiknek fogalmuk sincs a tudomány működéséről, és nagy valószínűség szerint életükben nem beszélgettek még tudósokkal. Tévedés, hogy a legnagyobb kutatók istenhívők. A legtöbb nagy tudós (is) ateista, csak őket nyilván nem "mutogatják" a vallásosok "bizonyítékként" úton-útfélen, mindig csak azzal az egy-két kivétellel példálóznak.
"az emberi élet szempontjából káros nem vezet sehova, míg a biblia tanulmányozása segít megismerni a világot és magadat ha őszinte vagy és kéred hogy az aki írta szóljon hozzád"
A világ VALÓS működésének megismerése nem azért fontos, hogy az "emberi élet" szempontjából hasznos legyen. Ez megint az egójukban fetrengő vallásosok tévképzete. Tudod, vannak olyanok, akik a világot önmagáért szeretnék megismerni, azért kutatják, mert érdek nélkül lenyűgözőnek, érdeklődésre érdemesnek találják, nem azért, hogy a saját életüket jobbá tegyék vele... Ha a vallásosok kicsit kevesebbet lennének saját magukkal elfoglalva, nekik is kinyílna a világ... A Biblia bújásával csak a saját kis képzelt világuk mocsarában forgolódnak.