Bicskanyitogató téma: bár nem szoktam sok hitelt adni kurucinfós cikkeknek, de indításnak megteszi.
"A kecskeméti Mercedes gyárban súlyos problémák vannak a vezetőség és a dolgozók egy része között. Mint ahogy az lenni szokott, a legrosszabb helyzetben azok vannak, akik a tényleges termelést végzik."
"Tudom, hogy sokaknak nem fog tetszeni, mert a kormány és a Mercedes emberei mindent megtesznek azért, hogy a problémák ne kerüljenek ki a gyár kapuin túl. Napi szinten fenyegetik az embereket a Facebookon vagy egyéb internetes fórumokon megjelent beírásaik miatt."
A levél folytatása: Hajtóvadászat zajlik a Mercedes gyárban a szivárogtatás miatt
Azóta már nyereséges a kecskeméti Mercedes, ki tudja, talán pont a kifizetetlen túlórák miatt?
A poszt alá jöhetnek a cégeknél tapasztalt visszásságok, nem emberhez méltó körülmények, minden, amin javítani lehetne.
Ahogy olvasom itt is valami ilyesmi lehet. A világpiacon mindenki gőzerővel azon van hogy mások felett legyen valamilyen téren mert az nyereség, több bevétel. Tehát a fejlesztések mégha nem is tűnnek kifizetődőnek később megtérülhetnek. Pl a Nissan a GTR-t ugyanott csinála ugyanazon a futószalagon ahol már több éve a sokkal alacsonyabb kategóriás kocsik is végigmennek. Tehát lehet hogy egyszer ez sokba kerül, de a jövőben kifizetődik. És ez csak egy része a dolognak. Felmérni mire mennyi idő elég elvégezni, felállítani egy rendes munkavégzési időtáblát, és így lehet rendesen tervezni illetve viszontkérni az időket, stb.
Ilyen esetekben a vezetőség nagyon, a dolgozók egy része részben hibás. Amikor jól megy és van pénz mindíg fejleszteni, a munkafolyamat, felesleg, stb átgondolása, fejlesztése. Ha nem teszik csak akkor mikor már nagyon fontos lenne, vagy már késő az kb olyan mint a kormány ahogy működik. Kapkodással nem lehet megoldani dolgokat rendesen, hosszútávra.
azzal hogy emberkedik valaki nem old meg semmit. Itt kellenének a szakszervezetek, érdekvédelmi szervezetek, kormány munkavállalással kapcsolatos szervei. Ha ezek az emberek érdekeit képviselik, akkor a cégek mindent elkövetnek hogy betartsák azokat. És ilyenkor kell rendesen védeni a cégeket is. Tehát nem csak nekik kell betartani a törvényeket.
A gond hogy megint a politikához jutunk vissza. Idekinn Margaret Thatcher a vaslédit azért útálják még ma is és ünnepeltek a temetésénél mert ő volt az aki a szakszervezeteket megnyírbálta, és az emberek jogai is csorbultak, stb. Ő is a multikat, vállalatokat részesítette előnyben a néppel szemben.
Otthon is meg kell tanulni hogy azokért a célokért szavazzanak amik fontosak ne menjenek a pártok szava után. Nem az a fontos amit a párt mond, hanem az ugyanazt képviseli amit el szeretnének érni, ahogy élni akarnak vagy csak mennek birkaként valaki után.
Bocsi de az ilyenek hogy kialakulhatnak nem csak a cég, vagy dolgozók hibája. Hol vannak a szervek? Ha a munkással gáz történik munkahelyen idekinn már a fél városhivatal rajta lenne a cégen hogy szétszedjék, a jogászok meg sorba állnak az ilyen emberek védelmére mert jól megszedik magukat a cégre kiszabott bírságból.