Rezsicsökkentés: nincs megállás az első összeomlásig
Mától újabb rezsielemek ára csökken, olcsóbb lesz a szippantás, kéményseprés, víz, csatorna, PB-gáz és a szemétszállítás is, bár a mostani „csakazértis” intézkedések érdemben a megszorító csomagok miatti lakossági tehernövekedéshez mérten is minimálisak, elviszi majd a csekkadó. A tehercsökkentésnek becézett lépés hosszabb távon gyakorlatilag csak egyik zsebből a másikba helyezi át a pénzeket.
Magyarország energetikai szempontból nem rendelkezik semmiféle megalapozott alkupozícióval. Nincsenek jelentős lelőhelyeink, meghatározó mértékben nem felügyelünk energiaelosztó csomópontokat, maximum az orosz-ukrán vonalon Európába érkező szállítmányok fordulnak meg nálunk, esetleg lesz érdekeltségünk egykét új "áramlatban". Ilyen piacra belépni egy tisztán állami tulajdonú magyar szolgáltatóval elég kockázatos lépés lenne.
Ha figyelted esetleg a szakértői véleményeket, az E.On gáz-üzletágába való befurakodáskor is megmutatkozott, hogy mivel nincs semmiféle iparági versenyelőnyünk vagy befolyásunk, nem tudunk kedvező üzleteket kötni, és ez egy újonnan induló szolgáltató esetében is így lenne. Vagy versenybe kellene szállnunk a piaci szolgáltatókkal, és akkor azért lenne sokáig veszteséges az állami cég, amit az államháztartásnak kellene pótolnia, vagy monopolizálni kellene a hazai piacot, felvásárolva a meglévő infrastruktúrát, ami pedig egy összegben terhelné meg brutálisan az államkasszát, azon keresztül pedig az adózók zsebét.
Mindenképpen ráfizetés, vagy legalábbis nem áll úgy az ország jelenleg a pénzügyi makromutatók alapján, hogy érdemes lenne belevágni.