![](http://www.ize.hu/_files/pictures/53/53921.jpg)
Hányan vannak a devizahitelesek? Mennyivel tartoznak? Milyen segítséget kaptak eddig az államtól? Egyáltalán, meg lehet menteni mindenkit? Vagy inkább csak azokat kellene, akik a legrosszabb helyzetben vannak? De hányan vannak a legrosszabb helyzetben? Ezeket egyáltalán tudja valaki? Mi igen, és most elmondjuk.
Orbán vezényel, és a devizahitel hibás termék
Egy korábbi cikk: Egy devizahitel nélküli állampolgár nyílt levele a károsultaknak
Ez a szerencsétlen csak azt nem fogja fel, hogy Nyugat-Európában már rég kialakult a lakásbérlésnek egy jól bevezetett kultúrája, mi itt nálunk nem létezik még!!! Vagy csak az átlagbérekhez képest túl magas áron az új lakóparkokban. Magyarországon 2 dolog között választhat az ember ha egy mésik városba költözik a családjával, párjával...stb.
1. Albérlet: Egy átlagos albérlet költségei a forint bedőlése előtt kb.: ugyanannyi volt, mint egy átlagos devizaalapú lakáshitel törlesztője. Albérletet szinte kizárólag magánszemélyek adnak ki és sok esetben 2-5 év múlva a főbérlő kitalálja, hogy lehet odébbmenni, mert eladom a lakást, vagy kell valamelyik rokonnak stb...
2. Vegyél saját lakást. És itt nem kell 15-20 milliós házakra gondolni, hanem elég csak egy egyszerű társasházi lakás.
A helyi önkormányzatok pedig nem adják ki akárkinek a bérlakásaikat, csak helybeliaknek és azon belül is főként a rászorulóknak vagy a segélyen tengődőknek. Ezek többságe b***ik fizetni bármit is, a lakás maga veszteséget termel, de az önkormányzatoknak ez így jó...
Szintén az indenxen olvastam a minap, hogy Lengyelországban a devizaalapú hitelek csak kb.: 20%-kal emelkedtek, nálunk pedig 70-80%-kal. Ami főként a kamatok szabályozásának hiányából adódott.
Az pedig egy baromság, hogy a hitelesek tovább nyújtóztak a takarójuknál.:
1. Nem látták előre, hogy pár év múlva a takarót fele akkorára fogják szabi.
2. Stabil munkahellyel rendelkezőket rúgtak ki "vállság van" indokkal.
Tehát a devizaalapú hitel tényleg egy hibás termék, mivel a kezdetekkor nem volt megfelelően szabályozva olyan esetekre amikor is a az árfolyam bődületes módon romlik.