A vágy mibenléte mindegy. Az mindenkinél lehet más is, és mint írod ezt befolyásolhatja sokminden. Az hogy valaki kiéli valamilyen szinten az szerintem ugyanaz mint régen , csak másfajta, talán elfogadhatóbb vágyaikat élték ki.Ettől függetlenül magát azt kell nézni hogy vágyaid mindíg veled maradnak.
Az hogy valaki éli az életét, és néha a partnerével ilyesmiket csinálnak(Itt most mindegy hogy milyen téren, de amíg nem beteges addig szerintem ugyanaz) vagy partykra, stb elmennek az nem jelenti hogy ez vezérli. Persze ha ez tölti ki az életed, és ez vezérel, akkor az mint mondod hedonizmus felsőfokon.
Ez kb olyan mint mikor meditálsz. Elnyomni nem tudod a dolgokat, ezért van hogy úgymond nem ragaszkodsz, kapaszkodsz beléjük. Amikor kezd minden elcsendesedni akkor nem a hangok szünnek meg a külvilágban, és a gondolataid, hanem egyszerűen elengeded őket. Ha jól csinálja az ember akkor a legjobban úgy magyarázhatnám el mint mikor a tengeren a hullámokon látod a nap fényét, akkor az megtörik. Ha eltudod engedni, úgymond lecsendesíteni magadban ezeket, akkor a víztükör kezd kisímulni, és egyre jobban, tisztábban látod a fényt, az utat.
Viszont aki lónak öltözve nyihog és szereti ha megalázzák, annak mindenképp - legalább is - önértékelési problémái vannak. Ilyen esetben nem vágykiélésről lehet beszélni, hanem épp valaminek az elfojtásáról és az ennek okán történő kompenzációra való törekvésről. Ez viszont nem fog semmiképp se kiegyensúlyozott személyiséget és életet eredményezni. Én legalább is nem látom be, hogy hogyan lehetne ez lehetséges.
A vágyak pedig másrészről megint képlékenyek. Tulajdonképpen az egyén vágyai a szocializációjától függenek. Ha ilyen vágya pl, hogy ne legyen önmaga - akár ha kis időre is -, akkor ott baj van. Sajnos a vágyak, amiket ma a média, a parádék, a beteg társadalom beteges egyénjeivel a fiatalokba sulykol nem épp előremutatóak ilyen szempontból.
Mindenkinek választania kell Areté és Hédóné útja között, nem lehet a kettőt egyszerre járni. Az előbbi nem titkoltan a siker hajhászását jelenti. Ez régen se volt másként. Ugyanakkor régen az érdem - és az ez által kivívott hírnév - jelentette a sikert, ma a pénz.
Tehát a két cél - vágy - amit a társadalom kínál a fiataloknak: a gondtalan élet a gazdagság okán, illetve a gondtalan élet - a könnyen kielégíthető vágyak kiélésével. Ez nem az, amit a költő megénekelt.
A filozófia amit leírsz hogy kell a világra nézni ezt elfogadom. De itt a vágyaikat élik ki amik így nem jelentenek többé korlátot.
Weöres Sándor : A teljesség felé
"A VÁGYAK IDOMÍTÁSA
Ne mondj le semmiről: mert ki amiről lemondott, abban elszáradt. De kí-
vánságaid rabja se legyél.
Visszafojtott szenvedélyekkel vánszorogni éppoly keserves, mint szabadjára eresztett szenvedélyek közt morzsolódni.
Ha vágyaidat kényezteted: párzanak és fiadzanak. Ha vágyaidat megölöd:
kísértetként visszajárnak. Ha vágyaidat megszelídíted: igába foghatod őket
és sárkányokkal szánthatsz és vethetsz, mint a tökéletes hatalom maga.
Legtöbb ember, ha véletlenül megpillantja saját mélységének valamely
szörnyetegét, irtózattal visszalöki a homályba; ezentúl a szörny mégnyugtalanabb és lassanként megrepeszti a falat. Ha meglátod egyik-másik
szörnyedet, ne irtózz és ne ijedj és ne hazudj önmagadnak, inkább örülj,
hogy felismerted; gondozd, mert könnyen szelidül és derék háziállat lesz
belőle.
Jó és rossz tulajdonságaid alapjában véve nincsenek. Ápolt tulajdonsá-
gaid jók; becézett, vagy elhanyagolt tulajdonságaid rosszak."
Jó, a morális mazochizmus és a passzióból való beöltözgetés két eléggé különböző dolog. Bár őszintén, nem hinném, hogy az én és/vagy a felettes én, illetve a realitáselv ilyetén módon történő kijátszása bármelyik esetben is kiegyensúlyozott személyiségre vallana.
Egyébként a maszkok használata tízezer évek óta megvan az embernél, különböző rituálék kellékeiként. Leginkább a vallásos rítusok mentén alakulhatott ki a használatuk és a tudat - a személyiség - félredobását volt hivatott szolgálni. Nyilván azért, mert az ösztönélet helyet követelt magának az egyén és társadalom életében, mert a tudatos élet nem volt teljes körűen fenntartható a mindennapok során. A tudatnak nem voltak válaszai sok mindenre, amire az ösztönök "megsúgták" a kézenfekvő - ám misztikus - választ.
Szerintem napjainkban, amikor nagyon sok ember hiába keres válaszokat - vagy ha úgy tetszik célszerűséget - az életben, ez a fajta beöltözgetés a valláshoz vagy a munkába való túlzott temetkezéshez hasonlóan lefoglalja az ember félig tudatos, ám intuitív módon működő energiáit, amelyek arra lennének pedig hivatottak, hogy a körülöttünk lévő világot folytonos megfigyelés alatt tartsák és kutassák a dolgok miértjét.
Az álarcok mögé bújás pedig nem megoldás és egyáltalán nem előre felé vivő út.
ja jól látod. De akármelyik péntek, szombat este bemész a belvárosba csomóan ki lesznek öltözve. Nem csak Halloween ami ilyen. Persze akkor 90%-a ki van öltözve. Rohadtolcsón árulnak jelmezeket, meg lehet bérelni is.
Ezzel arra céloztam hogy az hogy melegfelvonuláson amit láttál azt még minden más este is láthatod az utcákon. Semmi különös nincs a dologban.
http://en.wikipedia.org/wiki/BDSM Ez pedig ha kicsit utánnaolvasol elég sokrétű és igen nagy %-a az embereknek valamilyen szinten csinálja.
"According to yet another survey of 317,000 people in 41 countries, about 20% of the surveyed have at least used masks, blindfolds or other bondage utilities once, and 5% explicitly connected themselves with BDSM.[90] In 2004, 19% mentioned spanking as one of their practices and 22% confirmed the use of blindfolds and/or handcuffs.[90]"
az hogy otthon rossz véleménye van a felvonulásokról stb az embereknek ezt nem kellene ezzel összemosni.
Egyébként pont most volt a felvonulás és itt kb ilyen programok vannak: http://www.youtube.com/watch?v=suGThrv9qGo
De felvonulást is nézheted nem fogsz semmin megbotránkozni.
;)