Gondolatok a munkáról és a pénzről
Nagyon sok téveszme van még az emberek gondolkodásmódjában a pénzről és a munkáról, amin érdemes lenne változtatni. Értetlenséget vált ki rengeteg emberből, ha valaki azt meri mondani, hogy élj a lehetőségeiden belül, vagy ha nem teheted meg, ne költs havi 30 ezret cigire, vagy 20 ezret munkahelyi büfézésre.
A legtöbb szegény ember elvárja, hogy valaki megsegítse őt. Ez sajnos Magyarországon még az átlagnál is sokkal erősebb, a legtöbb ember szerint az egy alap, hogy akinek van, annak kötelessége adni neki is, akinek nincs. Milyen dolog az, hogy valakinek két autója és három háza van, amikor neki egy sincs, sőt még kajára is alig futja?!
Az szép. Tehát a szerző ír egy cikket arról (átlagember számára érthetően), hogy mit érdemes tenni azért, hogy ne kerülj csődbe meg hasonók. Értelemszerűen a jelenlegi rendszer alapján írja.
Te meg erre elvárod tőle, hogy írja meg mellé azt is, hogy hogyan kellene máshogy csinálni az egész rendszert. Mondjuk azt nem tudod te sem, hogy hogyan kéne, de azért ő írja meg. Még ha nem is akart ilyennel foglalkozni a cikkben, akkor is. ... Érdekes felfogás. :)
"Ugyanaz a baja, mint a kommunizmusnak, mivel a legkiszámíthatatlanabb változóval - az emberi természettel - nem tud számolni"
A kapitalizmus maximálisan számol az emberi tényezővel. Sőt, igazából pont azon alapszik. A természetben is megtalálható verseny nagyrészt egyezik a kapitalizmusban is megtalálható versennyel. Mindkettőnél az alkalmazkodóképesebb, az ügyesebb, okosabb, leleményeseb, erősebb győz és boldogul jobban. Az ember ebben a rendszerben élte le az elmúlt pár millió évet, és most gazdasági tekintetben is ez valósul meg - kapitalizmus név alatt.
"a kapitalizmus meg egyszerűen azt mondja, hogy az ember racionális döntéshozó"
Hol állít ilyet?
"egyszerűen az ismeretei birtokában nem írhat ilyen hangnemben"
Nem lehet, hogy pont azért ír ilyen hangnemben, mert jobban ért hozzá közgazdászként (meg sokéves pénzügyi szektroban végzett tevékenység tapasztal után)?