![](http://www.ize.hu/_files/pictures/54/54649.gif)
Nagyon sok téveszme van még az emberek gondolkodásmódjában a pénzről és a munkáról, amin érdemes lenne változtatni. Értetlenséget vált ki rengeteg emberből, ha valaki azt meri mondani, hogy élj a lehetőségeiden belül, vagy ha nem teheted meg, ne költs havi 30 ezret cigire, vagy 20 ezret munkahelyi büfézésre.
A legtöbb szegény ember elvárja, hogy valaki megsegítse őt. Ez sajnos Magyarországon még az átlagnál is sokkal erősebb, a legtöbb ember szerint az egy alap, hogy akinek van, annak kötelessége adni neki is, akinek nincs. Milyen dolog az, hogy valakinek két autója és három háza van, amikor neki egy sincs, sőt még kajára is alig futja?!
"A kemény munka bár szép dolog, de önmagában semmi értéke sincs."
Illetve azt, hogy:
"Az a lényeg, milyen értéket teremtesz a kemény munka során."
Csakhogy itt nyilvánvalóan egy folyamatosan változó értékről írt, nem pedig egy általad vizionált fix értékről. Ott van a focis példája - tökéletes rá (csak talán nem értetted meg). Pont jól megmagyarázza, hogy hogyan is működik a dolog. Nem az a lényeg, hogy mennyit dolgozol, meg az sem, hogy mennyit fektetsz be, vagy hogy mekkora anyagmenyiség kell hozzá. Hanem az, hogy amit megtermelsz, az mit is ér másoknak. Ergo pont azt írja, hogy a kínálat és a kereslet EGYÜTT határozzák meg a munka értékét. Ez pedig mindig így van. (Persze nyugodtan írd le azt a sok esetet, amiben nincs így. Érdekelne.)
2. "a valóságban ilyen formában szintén nem létezik. Jelenleg erős összefüggés van a saját tőke és a közvetlen munkahelyteremtő képesség között, de ez az összefüggés szintén nem olyan nyers és egyértelmű, hogy ez minden esetben igazolná például az egyenlő közteherviselés létjogosultságát."
Mi a bajod? Hogy jön most ide az egyenlő köztehetviselés??? Könyörgöm, legalább azt értsd meg, amit leírt!
Meg ha már írsz valamit, akkor a mondatod végén ne olyannal cáfold az elejét, aminek köze nincs egymáshoz. Komolyan, olvasd már el, hogy mit írtál...
Nincs ebben semmilyen részigazság. Csak beleképzelsz az írásába olyat, amit ő nem is írt, és utána azt a szálat gombolyítod tovább (feleslegesen). Először értsd meg a leírtakat, utána próbálj meg nem beleképzelni olyat, amit nics ott, majd végül reagálj rá. Úgy nem mész annyira mellé.