![](http://www.ize.hu/_files/pictures/54/54804.png)
Drágább lett az élelmiszer, a közlekedés, és az energiáért is többet kell fizetni, mint három éve, a rezsicsökkentéstől függetlenül. Azokban a háztartásokban, ahol több gyereket nevelnek, a jövedelem növekedése az inflációt meghaladó mértékű volt, a gyerektelen háztartásoknak azonban kevesebb pénzük marad.
Félelmetes egyébként az a célzott középosztály-fejlesztés, ami Indiában, a kistigriseknél meg Kínában zajlik. Ha Kínának sikerülne még egy darabig a speciális gazdasági zónáin belül tartani a tőzsdepiaci hatásokat, akkor optimista becslések szerint 600 milliós (!!!) aktívan fizetőképes belső fogyasztói réteggel rendelkezne, de megkockáztatom, hogy még a pesszimista is 400-450 körül mozog.
Nem véletlen, hogy próbálkozunk mi is az Unióval, meg az USA-EU szabad kereskedelemmel. Felzabálnak minket, ha nem alakítunk ki valami hasonlót.