A 7 leggázabb női hiba, amelyektől menekülj!
Gyakran beszélünk a hibákról, amelyeket a férfiak jelentős része elkövet. Sokan háborognak ilyenkor: miféle „feminista” maszlag ez, ami azt sugallja, hogy „minden férfi szemét”? Nos, ilyesmiről szó sincs, éppen ezért most a leggyakoribb női hibák kerülnek terítékre. És biztosíthatok mindenkit: én, mint nő, az elsők között vagyok, aki elítéli ezeket a magatartásformákat! Nem, nem a női nemet, még csak nem is a barátnődet, hanem azokat a hibákat, amelyeket mindannyian hajlamosak vagyunk elkövetni...
Ti milyen hibákat tartotok elviselhetetlennek a másik nemben?
Nem válaszoltál a kérdésre:
Ha mindkettő verziót a gyerek elé rakod (autó/baba - és nem csak az egyiket), akkor melyik gyerek melyiket fogja valószínűleg választani?
Csak azért kérdezem ezt, mert az egyik cikkben is írva volt, hogy a majomkölykök közül a hímek inkább a "fiús" játékokat választották, a nőstények pedig a "lányosat". Pedig náluk aztán tényleg nem mondható el, hogy olyan nagy hagyománya avagy szokása lenne az autóval való játéknak, vagy hogy bárkitől ezt látták volna.
Míg pl. az általad írt krumplimosást a vezető egyed akár láthatta is az egyik állatkerti gondozótól, avagy valamelyik látogatótól, aki mielőtt adott nekik enni, megmosta azt. És azt utánozhatta le a makákó. Ergo a szokás eredete náluk nem feltétlen állati eredet, hanem egy másik faj szokásának a lemásolása is lehet! Bár ezt _nem tudom_, csak lehetségesnek tartom. Hiszen ennyi erővel nem csak a burgonyamosás lehetne ilyen szokás egy majomcsoportban, hanem mondjuk az is, hogy rendszeresen minden nap délben felmásznak a fára és lelökik a legkisebbet. Vagy hogy minden nap hajnal kettőkor nekiállnak kukorékolni, miközben botokkal verik a másik fejét. Elkezdi a vezér, utána csinálja a többi is.
Szerinted van egy ilyen szokás kialakulásának realitása? Mert szerintem nincs. A burgonyamosásnál meg ha éppen a majomvezér látta egy gondozótól avagy látogatótól, hogy megmossa a krumplit és úgy eszi meg (vagy adja oda neki), azt a vezér lemásolhatta. Utána meg azt tapasztalhatta, hogy megmosva finomabb neki. Ergo máris kialakult egy szokás.
Persze nem azt mondom, hogy magától nem moshatta meg. Megtehette, hiszen mi is mossuk a zöldséget. De annak is OKA volt! Rájöttünk mi is, hogy úgy finomabb, nincs annyi sár rajta. Nemigen találunk olyan viselkedést sem az emberi, sem az állati populációkban, melyek kialakulásának ne lett volna valamilyen racionális oka. Hogy később ez az ok okafogyottá vált-e, az más kérdés. De a kialakulásánál kellett, hogy legyen valami, ami előhozta az adott szokást.
Ergo a nőstény csimpánzok bothordozásának is kellett, hogy legyen valami OKA, amiért kialakult.
És azt kérdeztem, hogy szerinted mi lenne az? Miért alakult ki? És miért emlékeztet ilyen kísértetiesen az emberi viselkedésre, avagy a csimpánz felnőtt nőstények babahordozására?
Tehát a két kérdés röviden:
- Ha egy kisgyereknek (esetleg majomnak) odaadsz fiús és lányos játékot egyaránt, akkor a kisfiú (hím) melyikkel fog inkább játszani, és a kislány (nőstény) melyikkel fog inkább játszani?
- A fiatal nőstény majmoknál a bothordozás szokásának kialakulásának mi lehetett a kiváltó oka?