A 7 leggázabb női hiba, amelyektől menekülj!
Gyakran beszélünk a hibákról, amelyeket a férfiak jelentős része elkövet. Sokan háborognak ilyenkor: miféle „feminista” maszlag ez, ami azt sugallja, hogy „minden férfi szemét”? Nos, ilyesmiről szó sincs, éppen ezért most a leggyakoribb női hibák kerülnek terítékre. És biztosíthatok mindenkit: én, mint nő, az elsők között vagyok, aki elítéli ezeket a magatartásformákat! Nem, nem a női nemet, még csak nem is a barátnődet, hanem azokat a hibákat, amelyeket mindannyian hajlamosak vagyunk elkövetni...
Ti milyen hibákat tartotok elviselhetetlennek a másik nemben?
A gyerek magától azt fogja választani, ami színesebb, érdekesebb, számára új dolog. Ez sokkal fontosabb szempont nekik, mint az, hogy fiús vagy lányos -e a játék. Ezt azonban nagyon nehéz bizonyítani, mert szinte lehetetlen lenne olyan gyereket keríteni egy ilyen kísérlethez, akit még nem "fertőztek meg" a nemi sztereotípiákkal. Mert onnantól kezdve már valóban azt fogja választani, amiről érzi, hogy a társadalmi konvenciók szerint választania "illik". Egy gyerek baromi érzékeny ezekre a ki nem mondott elvárásokra, és sokszor sokkal merevebben ragaszkodik hozzájuk, mint a szülő. Ennek az evolúciós okai teljesen egyértelműek.
"Szerinted van egy ilyen szokás kialakulásának realitása?"
Van. Az evolúció, a biológiai folyamatok, az állatok viselkedése nem úgy működik, hogy kizárólag ésszerű dolgokból áll. Adott egy alapfolyamat, ami a legtöbb esetben jó választ generál, de amikor nem, akkor is az alapján fog működni az állat. Nagyon jó példa erre a szupernormális ingerek működése. Az énekesmadarak pl. azt a fiókát etetik, amelyik a legnagyobbra tátja a száját. Ez teljesen logikus beidegződés, hiszen ez a leggyorsabban fejlődő, legéhesebb fióka, akit a legjobban megéri etetni, mert valószínűleg életképesebb a többinél. Ezt használják ki a fészekparazita madarak (pl. kakukk), akiknek a fiókái jóval nagyobbak (így a szájuk is nagyobb), mint az énekesmadár-fiókáké. És a fészek tulajdonosa bizony a kakukkfiókát fogja tömni, miközben a saját fiókái éhen halnak, hiába néz ki teljesen máshogy az idegen fióka, van teljesen más hangja, szaga, stb., tehát egyértelműen azonosítani lehetne, hogy betolakodó.
Szóval a biológiában nem olyan egyértelmű ám minden, hogy azért történik valami így vagy úgy, mert annak "értelme", "haszna", "oka" van... (Illetve oka nyilván mindennek van, de egyáltalán nem biztos, hogy az célszerű, értelmes ok.)
"A fiatal nőstény majmoknál a bothordozás szokásának kialakulásának mi lehetett a kiváltó oka?"
Simán lehet "szociális örökség", amit a cikkben is említenek (ld. fenti magyarázatom), illetve mivel a majmok (az emberhez képest) nagyon hamar válnak ivaréretté, mondom, itt az a helyzet, hogy serdülő állatokról van szó, akikben már elkezdett munkálkodni az anyai ösztön, elkezdtek érdeklődni az utódgondozás iránt. De még egyszer hangsúlyozom: egy embergyerek NEM ez a kategória.