Megérkezett az igazi digitális generáció: egyre több kisbaba okostelefonozik.
Talán nincs még egy olyan technikai újítás, amely oly mértékben megváltoztatta volna az életünket, mint ahogyan azt a mobileszközök tették. Az amerikai nyolcévesek 72 százaléka használ okostelefont vagy tabletet.
"akár 18 évesen is bármit képes rohadt gyorsan megtanulni" "Ha pedig ez nem alakul ki benne 6 éves koráig, akkor később már sokkal nehezebb lesz"
DE! (és ezt norbertvincze-nek is mondom), hogy értsétek is amit próbálok megfogalmazni: Alapjaiban nem különbözik a nézőpontunk a témával kapcsolatban. Csak annyiban, hogy én azt mondom, hogy a technikai eszközök ugyanolyan jól megférnek a gyerekek életében, mint a hintaló, vagy a matchbox. Nem féltem őket sem az említett "elektroszmogtól", sem attól, hogy kockafejű zombik lesznek csak azért, mert ránéznek egy kijelzőre (a TV nézés ilyen hatásaitól annál inkább, de ebbe most ne menjünk bele).
A kulcsszó ebben is - ugyanúgy, mint az élet más területein is - a mértékletesség. Kell a gyereknek a sok mozgás, legyen a természetben, ismerje meg az állatokat, a rovarokat, a körülöttük lévő világot. Kell a fizikai kontaktus másokkal, sok kihívás, probléma megoldás, bulizás, pihenés... És ezeket segíteni és nem helyettesíteni kell a technikai eszközöknek.
Egy késre tekinthetünk fegyverként, de azért mégiscsak egy nélkülözhetetlen eszköz, amit nap-mint nap használunk.
Rossz a példa ,mert már látom, hogy felcsillan norbertvincze szeme, hogy azt is az 1 éves gyerek kezébe adom!? :D
Bár lehet, hogy mégsem rossz, mert itt is érvényes az, hogy a szülő felelőssége, hogy a gyerek mit tesz majd az eszközzel. Úgyhogy mindenki döntse el maga, hogyan neveli a sajátját, az idő majd igazolja kinek volt igaza...