Brutális rekorddal sokkol a német napenergia-termelés
Miközben idehaza hivatalosan és szakmai megfontolásból is csak a fanyalgásig jut el a magyar energetika, Németországban július 7-én egy ideig a teljes országos energiaigény 40 (!) százalékát a minimális fenntartási és üzemeltetési költségű szolárcellákból állították elő. Az új rekord: 23,9 GW, ami majdnem 12 paksi atomerőmű teljesítményének felel meg.
A "szuperokos" japánok... Mint az később kiderült, a szuperokos japánoknál nem kötelező hidrogén-rekombinátorokat -nagy felületű, vékony platinalemezeket- elhelyezni az erőműben. Innentől már borítékolható a gázrobbanás. Az is kiderült, hogy a "szuperokos japánoknál" nem gond ha egy elárasztásnak kitett helyen az üzemzavari pumpákat nem közvetlenül egy dízelmotor hajtja, hanem a dízelmotort generátorra kötik, és villanyszivattyúval keringetik a vizet.
Fukusima: A radioaktivitás szerencsére egy MÉRHETŐ fizikai mennyiség (mértékegysége: Bq)! Ha valami mérhető, akkor az összehasonlítható is. Az urán eléggé nagy mennyiségben van jelen a Földön. Ráadásul meg van az a tulajdonsága, hogy szeret feldúsulni bizonyos anyagokban. Ilyen anyag pl a SZÉN, és pl a FOSZFÁT. Mivel az urán leányelemei szintén radioaktív alfa-bomlók, ráadásul rövid a felezési idejük, ezért a szén és a foszfát műtrágya erősen radioaktív. (Egy kupac szénhez odanyomsz egy gm detektor nagyon meg fogsz lepődni!)
UGYAN ANNYI radioaktivitást, amennyit a fukusimai erőmű a környezetbe juttatott, a mezőgazdaság kb 3 ÉV alatt szintén a környezetbe juttatja a radioaktív foszfát műtrágyával.
Mivel a szén is radioaktív az urán és (tórium) bomlástermékei miatt, ezért a szénerőművek is jelentős radioaktivitást juttatnak a levegőbe. A szénerőműveknek együtt kb egy évtized kell, hogy akkora radioaktivitást juttassanak a levegőbe, mint amennyit fukusima kibocsátott. (Ráadásul, amíg a fukusimai erőmű bétabomló HASADÁSI termékeket bocsátott ki, addig a foszfát műtrágyában és a szénben alfa bomló elemek vannak. Ez utóbbi sokkal rosszabb)
(Az ilyeneket persze nem a grünen vagy a greenpeace kiadványaiban lehet olvasni...)