![](http://www.ize.hu/_files/pictures/57/57475.jpg)
„Ahogy talán te is tudod, egy számítógépes program egyesekből és nullákból áll, nagyjából így: 110010101011000. A számok egymásutáni sorrendje határozza meg, hogy mit tegyen a program. A mindannyiunk sejtjeiben megtalálható DNS kód nagyon hasonlít ehhez. Négy vegyületből áll, amiket a tudósok A, T, G, és C betűkkel rövidítenek. Ezek az emberi sejtben a következő módon vannak elrendezve: CGTGTGACTCGCTCCTGAT és így tovább.”
„Amikor programozott információról van szó, a természetes és biológiai okok semmilyen magyarázattal nem szolgálnak. Nem találsz sehol utasításokat vagy ilyen szintű precíz információt anélkül, hogy valaki szándékosan meg ne alkotta volna azt.”
Másrészt, nem biztos, hogy Istenre úgy kell gondolni, hogy mindent ő tart kézben, vagy mindent ő alkotott. Először is, ha elültetek egy magot és abból fa nő ki, valahol Istenszerű leszek, mert én ültettem, én gondoztam, de ugye nem én teremtettem. De még ha valamit teremtek is a magam szintjén, mondjuk egy dobostortát, a tortának én leszek isten, de ugye az alapanyagok meg voltak.
Mindaközben, lehet, hogy van Isten, csak nem úgy, ahogy mi gondoljuk. Ha a létező világunk egy nagyobb rendszer egy része, akkor lehetnek olyan életformák, rendszerek, amiket mi belülről, alulról nem látunk át, de felettünk vannak. Mint, ahogy mondjuk a testemben lévő egy darab sejt se érzékeli, hogy mi van a testemen kívül, de még az egész testemet sem, de lehet, hogy azt gondolja magában, hogy kell lennie valami istennek, aki ilyen szép rendszerben működtet engem.
Mind azok a kérdések, amiket felvetettek, szerintem pont azt bizonyítják, és egyszerre cáfolják is, hogy van Isten és azt is, hogy nincsen egyszerre. Az egész nézőpont és szemlélet kérdése. Hogy mit hiszünk, illetve, hogy akarjuk-e magunkat átadni valami felsőbb hatalom kezébe, hiszünk-e abban, hogy valami más irányítja a világ működését, vagy materialisták vagyunk, és úgy gondoljuk, hogy a dolgok történnek és kész.