
Volt nemrég egy poszt erről a témáról, amiben a férfiak családon belüli bántalmazását vetette fel egy szervezet egy jól sikerült videóval és a legtöbben kinevették őket, hogy az ilyen eset csak elenyésző számban fordul elő és amúgy nem is érdemes vele foglalkozni.
Most viszont úgy tűnik mégis bizonyítást nyert, hogy a nők sokkal inkább bántalmazzák a partnerüket mint a férfiak!
Régebben is történtek azért erre történő utalások, de a feminista szervezetek többsége és ezzel együtt sokszor a hivatalos szervek továbbra is a szőnyeg alá söprik ezt a jelenséget, pedig nem egyszeri emberek jelentették ki ezeket a tényeket és még sokszor nem is férfiak:
Tamási Erzsébet a Családon Belüli Erőszakról
A férfiakat is verik?
„A nők most verik le a férfiakon az évszázadok elnyomását”
Az elmúlt száz év túl jól sikerült
Egy férfi nem nyávoghat
Nyilván a statisztikák eredménye sem egyértelmű, és messzemenő következtetéseket sem lehet ezekből levonni.
Hiszen egy statisztika végkifejletét nagyban befolyásolja, meghatározza, hogy:
- Ki(k) végezte a statisztika készítését, milyen alapelvek, meggyőződés szerint. Ugye a "romák helyzete"-t is vizsgálhatjuk a kisebbség és a többség szemszögéből is. A született adatok és statisztikák soha sem azonosak.
- A statisztika készítője miként értelmezi a bántalmazás definícióját.
- A felmérés készítése hogyan és milyen módon történik, kik vesznek részt benne-milyen arányban, milyen kérdésekkel,stb.
Ehhez hozzátenném, hogy a statisztikákban általában azok az esetek szerepelnek, melyek kórházban vagy bíróságon végződnek. Ennek tudatában pedig megint csak nem lehet komoly következtetést levonni, hiszen tudjuk jól, hogy a legtöbb esetben a bántalmazott fél nem kér segítséget, eltitkolja a bántalmazást.
Nem mindegy, hogy az adott felmérés, statisztika elvégzését ki kezdeményezi, majd végzi. Hiszen egy női jogokat védő szervezet nem ugyanolyan statisztikát fog elvégezni és nem olyan eredményre fog jutni, mint egy férfi jogvédő. Éppen ezért többféle statisztikát is találhatunk ennek megfelelően az interneten. Én megmondom neked őszintén, hogy inkább az ellenkezőjét találtam azoknak, mint amiket te linkeltél, írtál.
Hogy ne csak a levegőbe beszéljek. Ezt írod:
"És bizony a komoly támadások nagyobb részét is nők követik el."
A "NaNE" oldalán megtekinthető statisztika szerint:
"A partnerkapcsolati testi erőszakkal kapcsolatos esetek 95%-ában a férfi az agresszív fél, és nőt bántalmaz. A fennmaradó 5%-ot a férfit bántalmazó nők, illetve leszbikus és homoszexuális partnerüket bántalmazó melegek alkotják."
Továbbá az "Országos Kriminológiai Intézet(OKRI)" által készített felmérés szerint, mely a bírósági ítéletek alapján készült, a bántalmazások csupán 30%-ban férfi az áldozat.
A "Nők Joga" oldal statisztikái és kimutatásai is szembe mennek az általad írt, linkelt adatokkal. Idézem: "Az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériumának adatai szerint a partner vagy ex-partner elleni erőszakos cselekmények és fizikai erőszak 95 %-át férfiak követik el nők ellen, Angliában az arány a Belügyminisztérium adatai szerint 80-20%.!!!
És akkor folytatnám.
"A párkapcsolati erőszak sértettjeinek aránya 2011"
Forrás: www.ksh.hu
(emberölés): nő:64,6% férfi:35,4%
(testi sértés): nő:89% férfi:11%
(kényszerítés): nő:92,3% férfi:7,7%
(szem.szab.megsértése): nő:98% férfi:2%
(zaklatás) nő:93,3% férfi:6,7%
(tettleges becsületsértés): nő:90,9% férfi:9,1%
(erőszakos közösülés-szemérem ell.erősz.): nő:100%
(garázdaság): nő:92,9% férfi:7,1%
(önbíráskodás): nő:79,3% férfi: 20,7%
(vagyon elleni): nő:87,1% férfi:12,9%
Összesen: nő:90,9% férfi:9,1% !!!
Budapesti Rendőrfőkapitányság: regisztrált családon belüli erőszak esetek 2010:
női áldozat: 1402 férfi áldozat: 403
Országos Rendőrfőkapitányság – családon belüli erőszak statisztikai adatok – 2010:
női elkövető: 13,3% férfi elkövető: 86,7%
Az áldozatok 80%-a nő!!!
A Wikipédián, a témával kapcsolatban olvasható statisztikák a következők:
"A felmérések szerint az Amerikai Egyesült Államokban a nőknek hatszor nagyobb az esélyük, hogy a partnerüktől erőszakot szenvednek el, mint a férfiaknak a nőktől.
Számos kutatás megállapítja, hogy a nők 50-70%-a szenved el életében legalább egyszer erőszakos testi sértést partnerétől.
Magyarországon több nő, mint férfi hal meg a partnerkapcsolatokon belül elkövetett gyilkosságok áldozataként, és így vélhető hogy a családon belüli erőszak áldozatainak többsége is nő.
1997 és 2002 közötti hazai rendőrségi és ügyészségi adatok szerint évente átlag 27 férfi halt meg női elkövetők kezétől, míg átlag 49 nő volt férfi által elkövetett emberölés áldozata a partnerkapcsolatokon belül."
Azt azért még megjegyezném, hogy azért azt is vegyük figyelembe, hogy a statisztikák szerint a nők által történő bántalmazások nagy részében az alkohol vagy más tudatmódosító szer áll a háttérben. A gyermek bántalmazások jó részét valóban nők követik el, de azért ebben az esetben azt se felejtsük el, hogy többnyire ők vannak a gyermekekkel, így arányában elég nehéz ezt a számot vizsgálni.
Valamint a férfi áldozatok számát jelentősen befolyásolja a homoszexuális kapcsolatban és hajléktalanként elszenvedett erőszakok, bántalmazások mennyisége. Ez a nőknél nem jellemző.
Úgy gondolom, hogy ha már vetted a fáradtságot, időt és energiát nem sajnálva, és írtál egy ilyen hozzászólást, akkor az a minimum, hogy én is hasonló terjedelmű és tartalmú válasszal szolgálok.:)