A szilíciumvölgyben egyre többen döntenek úgy, hogy nem iratják iskolába a gyerekeiket
El tudod képzelni, hogy a gyereke nem jár iskolába, hanem otthon, minimális irányítással, tankönyvek és az internet segítségével tanul? Azzal foglalkozik, ami igazán érdekli őt, így fejleszti saját magát? El tudja képzelni, hogy így sikeres emberré válhat, olyanná, aki létrehoz valami új és jó dolgot?
A fölösleges bölcsészek mítoszát górcső alá vette az index pár hete és kiderült, hogy semmilyen alapja nincs: http://index.hu/gazdasag/defacto/2015/02/16/nincs_is_tultermeles_bolcseszekbol/
A fizetős oktatásnál az a gond, hogy azoknak, akiknek nincs pénzük még lehet tehetségük és azért, mert valakinek van pénze még nem biztos, hogy tehetsége is van. Így csomó gazdagot képeznénk olyan szakmákra, amikhez semmilyen érzékük nincs, miközben tucat szám lennének tehetséges fiatalok, csak éppen pénz nélkül.
Mivel ahhoz, hogy kiderüljön, hogy valaki miben tehetséges és miben nem az kell, hogy kipróbáljon mindent, ezért tanítanak az álatalános és középiskolákban mindent vegyesen. És majd a felsőoktatás lesz az, ahol az ember szakosodik az alapján, ami addig kiderült róla. A fizetős felsőoktatás egy megfelelően olcsó (tehát államilag támogatott) diákhitellel szerintem működhetne. Vagy valami olyan megoldás, mint Angliában vagy az USA-ban, ahol az elit egyetemek fizetősek (és méregdrágák), viszont vannak ingyenes állami egyetemek is, ahol a szegényeknek is van lehetősége megszerezni a tudást.