A szilíciumvölgyben egyre többen döntenek úgy, hogy nem iratják iskolába a gyerekeiket
El tudod képzelni, hogy a gyereke nem jár iskolába, hanem otthon, minimális irányítással, tankönyvek és az internet segítségével tanul? Azzal foglalkozik, ami igazán érdekli őt, így fejleszti saját magát? El tudja képzelni, hogy így sikeres emberré válhat, olyanná, aki létrehoz valami új és jó dolgot?
Egy részét. A nagyobb része meg állami képzés.
Ha a képzések árát valóban a szülő állná akkor az ő baja ha szociológiára íratja a gyerekét miközben azzal nem tud a gyerek boldogulni. Az ő döntésük de legalább nem mások fizetik ki a tök értelmetlen képzést. Esetleg rájönnek arra h nem is olyan fontos az a szociológia szak. Vagy esetleg a jelentkezéskor nem is lesz annyira fontos h 4-5 helyet bejelöljön 'hátha' alapon csak h eldicsekedhessen azzal h van diplomája. A mai munkák amiket egyetemi diplomával végeznek egy tetemes részénél el lehetne végezni jóval alacsonyabb képzési szintekkel is. Csak ugye kényelmes beülni egyetemre és lobogtatni a semmit nem érő diplomát. A fizetős képzés ezt szüntetné meg.
'Nehez hiszem, hogy ilyenkor a szülők azt mondjak, hogy: kislányom, ne menj szociológiára, mert abból túlkínálat van, hanem menj inkább fodrásznak.'
A szülők azt mondják h 'szerezz diplomát mert az kell'. A leányzó meg úgy van vele h ha fodrásznak tanul akkor dolgoznia kell ha meg elmegy szülői pénzből szociológiát tanulni akkor bulikázhat még 4 évig és még utána is lehet fodrász.
'Itt az államnak a dolga lenne, hogy rendesen megszervezze a szakokat, miből, menyire van szükség.'
Azt h miből mennyire van szükség legjobban a cégek tudják. Ők értenek hozzá mert az ő alkalmazottaik lesznek az emberek.
Még jobb lenne egy olyan rendszer ahol mindenki vállalkozó /az alkalmazott is/ és megszüntetnék ezt a 'szegény alkalmazott - gonosz cég' baromságot. De ez már oylan messze lenne a mai szolidáris rendszerünktől h a szocialista életben nevelkedett embertömegek vért köpnének már a hallatára is. :-)
'A bulikázásokat is ki lehet simán zárni, csak le kell kötni a felesleges energiákat.'
A bulikázást az váltja ki h:
-Van rávaló
-Van idő
-Nincs vesztenivaló
Márpedig a mai rendszerben anyu és apu meg még inkább az állam bácsi adja a rávalót. Ideje van rá mert amúgy is sokan sz@rnak arra ami tanulnak /'majd levizsgázom a következő félévben'/. Vesztenivaló meg nincs mert legfeljebb majd elmegy fodrásznak 5 év múlva amikor az egyetemről kib@sszák.
'Még az is lehet, hogy így is jobban jár a társadalom, ha kitaníttat egy politológust, mintha az a fiatal egyetem helyett almát árult volna azalatt az idő alatt.'
Amikor almát árult akkor legalább:
-Nem került pénzébe a társadalomnak
-Az adójából még fenn is tartotta azt
Miközben a politológia szakon ücsörögve és később teljesen más szakmában éldegélve teljesen fölöslegesen fogyasztotta az adóforintokat.
'Még mindig fenntartom, hogy nem sajnálom még a politológusoktól sem az adómat. Hosszútávon megéri.'
Gratulálok. Jövőre mennék politológia szakra. De nem államira hanem fizetősre. Légyszi fizesd már ki. Igaz a büdös életben nem fogok ezzel foglalkozni de azért csak jó lenne pár évet bulikázni.