A nők mellett a férfiak is mehessenek 40 év munkaviszony után nyugdíjba - ezt akarják szakszervezetek. Ezért népszavazást kezdeményeztek. A Tudományos Akadémia szakértője szerint ez katasztrofális lenne, és inkább büntetést kéne fizetnie annak, aki hamarabb akar nyugdíjba menni. A nyugdíjfolyósító szerint, ha ezt bevezetnék, már az első évben 150 ezer férfi mehetne korengedménnyel nyugdíjba.
Szerintetek a különbségtétel sérti az egyenlőséget?
Lehet h te tapasztaltál ilyet én meg a fordítottját ahol a férfiakat éri negatív diszkrimináció _még férfi környezetben is_. Magyarán a nőket pozitívan a férfiakat meg negatívan diszkriminálják.
De attól h ki mit tapasztal még nincs üvegplafon. Előfordulhat h vannak helyek ahol az egyik emberrel és vannak helyek ahol a másik emberrel kivételeznek. De ebből levezetni h csak a nőknek lehet rossz az merő butaság. Márpedig az üvegplafon kifejezés pont ezt takarja.
2-Ennyi erővel rinyálhatnék azon h üvegplafon van a női szakmákban a férfiak részére.
Azon h tízszer többet kell teljesítenem ahhoz h tanár lehessek és h sokkal nagyobb az esélyem h engem rúgjanak ki mint egy nőt. Ha meg ha óvodába akarok menni nevelni akkor kinéz az egész társadalom és pedofilnak bélyegez. És az az érdekes h ez valóban jellemző lenne nem csak egyénileg kiragadott példa volna. Ha azt mondanám egy haveromnak h óvóbácsi vagyok egy óvodában szerinted milyen arccal nézne rám? :-)
3-A legtöbbször egyáltalán nem kell egy nőnek többet teljesítenie azért mert nő.
Sőt sokkal több esetben megelégszenek a kisebb teljesítményével is csak azért mert nő.
Még a férfi szakmákban is!
-Ismerősöm egy gyárban dolgozik. Árurakodás teherautóra felpakolás és hasonlók. Kaptak három csajt melléjük mert kevesen voltak. A három csaj papírokat ragasztgat a bedobozolt cuccokra a férfiak meg rakodnak ugyanúgy mint korábban. Tehát a csajok sokkal könnyebb munkát végeznek mindezt ugyanazért a pénzért és ugyanabban a munkakörben teszik. És nem csak a főnök tűri ezt el hanem az alkalmazottak számára is természetes h a nő nem dolgozik annyit. Ők maguk osztották meg egymás között így a munkát. Mikor erre rákérdeztem az ismerősömnél akkor azt mondta h persze h ő rakodik még ha nem is túl nehezek a dobozok hiszen ő férfi. Nemrég a három csajból kettő otthagyta a munkahelyet mert nehéz volt nekik.
-Fiatal koromban paprikát meg más zöldségeket szedtem nyári munkában. Voltak fiúk is és lányok is. Mindenkinek volt egy sora amin haladt végig. Szinte mindig a fiúk végeztek hamarabb a sorukkal és a többségük ahelyett h pihent volna amíg a lányok is végeznek inkább besegítettek a lányoknak. A fizetés pedig az elvégzett sorok/mennyiség alapján történt. Így általában a lányok ugyanannyi pénzt vittek haza mint a fiúk holott nem csak kevesebbet dolgoztak hanem éppen a fiúk csinálták meg a munkájuk egy részét is. Utána pár napra rá amikor a fiúk egy része nem segített nekik és pihentek amíg a lányok még a sorukat csinálták két lány még be is mószerolta a fiúkat a főnöknél h azok csak az árnyékban pihennek.
-Haveromék mérnöki szakon végeztek. Nagyjából minden tizedik tanuló volt lány. A csajok semmit nem tanultak semmit nem csináltak az egyetemi évek alatt. A közös csoportfeladatoknál a fiúk végezték a munkát a lányok meg lemásolták róluk. Írásbeli vizsgánál mindig odaültek egy fiú mellé aki mutatta neki a saját dolgozatát és arról másolták avagy kipuskázták az egészet. Szóbeli vizsgánál az oktató a lányoknál megkérdezte h melyik témakört választanák tehát nem kellett húzniuk mint a fiúknak. A második ilyen esetnél már csak egy témát tanultak meg a lányok és azt választották. A fiúknak meg mindet meg kellett tanulniuk. A szakdolgozatokat vagy pénzért íratták meg másokkal avagy más szolgáltatásért cserében. Esetleg csak a két szép szemükért segített nekik valamelyik mangina.
Ami a meglepő h a tesóm egyik barátnője aki mérnöki szakra jár pont ugyanezt mondta. Még ő maga kérkedett vele h már 3 éve jár mérnöki szakra és még szinte egy büdös szót sem kellett tanulnia mert vagy kipuskázta vagy kisegítette valaki.
Mikor megkérdeztem tőle h vajon ilyen tudással valóban mérnöknek nevezheti-e magát meg h hisztizni fog-e ha ilyen hozzáállással nem kap rendes munkát akkor csak a vállát húzogatta meg nevetett rajta.
-Egykori osztálytársam rendőr ami igen erősen férfi szakma. Vele együtt végzett pár lány is. Már a felvételinél is sokkal többet kellett teljesítenie a fiúknak. És ez TÖRVÉNYILEG van így. Utána a suliban is rengeteget kivételeztek a csajokkal. Majd mikor felavatták őket a csajokat is először kirakták utcára h tapasztalatot szerezzenek. A járőrben a lányok szinte minden rizikósabb feladatot áthárítottak a fiúkra amit meg ők csináltak ott is elvárták h mellettük legyen a tapasztaltabb. A fiúkat meg beledobták a mély vízbe a cigánynegyedbe. Mindeközben ugyanazt a fizetést kapják. Rá egy pár hétre a főnökük inkább berakta a csajokat őket az irodába mert reménytelenek voltak az utcán. Mostanra a csajoknak magasabb rangjuk van meg több fizetésük pedig az első pár hét kivételével nem voltak egy percet sem az utcán miközben a velük végzett fiúk ott robotolnak évek óta.
-Rokonom egy informatikai cégnél programozó. Vannak nők is a munkahelyen főként grafikusok meg hasonlók de van köztük egy programozó is. A legtöbb esetben a három programozó férfi kapja a durvább munkákat a nő pedig legjobb esetben is csak kisebb munkákat kap avagy besegít. Persze ugyanazért a fizetésért. Eközben állandóan a sok munkán hisztizik. Nekem is volt alkalmam belepillantani a Podio-s hisztijébe. Több ideig magyarázta h miért oltári nehéz neki az a feladat amit kapott és h miért van ő leterhelve annyira mint amennyi idő alatt megcsinálta volna. A rokonom ezen felhúzta magát és míg ment a vita azon a nők között h milyen sokat is kell dolgozniuk addig megcsinálta a csaj feladatát. Akkor egy időre legalább elkussolt a hisztivel.
-Egyik ismerősöm irodavezető /nő/ az önkormányzatnál. Ő mondja h az irodában van két fiú a többi lány. És kívülálló szemmel azt látja h a férfiak jóval többet dolgoznak és sokszor be is segítenek a nőknek olyan dolgokban is amit azoknak meg kellene tudniuk maguktól csinálni. Amikor maradni kellett munka után pár embernek mert annyi volt a határidős munka akkor a férfiak szinte mindig közte voltak a kiválasztottaknak. De a legtöbbször önként jelentkeztek. Viszont mégis a nők azok akik többet panaszkodnak a munka nehézsége miatt. Amikor kérdeztem h miért nem szól közbe azt mondta h nem érdekli mert férfiak oldják meg. Meg ha ennyire hülyék akkor vessenek magukra.
Tehát én is tudok kismillió ilyen példát mondani a környezetemből.
Ha meg arra vagyunk kíváncsiak h mennyire jellemző az egyik és mennyire a másik jelenség akkor talán Warren Farrell könyvéből tudjuk meg az igazságot.
4-Ezeket a látszatintézkedéseket meg amiatt hozzák mert a női hiszti erősebb mint a józan ész.
Ha egy nő panaszkodik akkor neki elhiszik és segítenek neki.
Ha egy férfi panaszkodik akkor kiröhögik és lenézik.
Ahogy most te is lenézted ezt a 'panaszkodásomat' ahogy írtál asszem egy másik topikban is a nyavajgásról. Miközben meg elvárod h együtt érezzek veled a soha nem létezett üvegplafonnal kapcsolatban. És itt jön újra Warren Farrell könyve h miért is teszed ezt.
http://www.libri.hu/konyv/warren_farrell.miert-nem-ertik-a-nok-amit-a-ferfiak-nem-mondanak.html