Hírességé vált, az Egyesült Államokban kitüntették, de a hazájában, Afganisztánban életveszélyes fenyegetéseket kap, és még a családja is bujkálásra kényszerül. A még mindig csak 23 éves Niloofar Rahmani az első női pilóta volt az afgán légierőnél.
Az ISIS sem fog tudni egységet teremteni a Közel-Keleten. Az, hogy ideig-óráig brutális erőszakkal elnyomják az ideológiai, politikai ellenfeleiket csak annyit eredményez, hogy a másik oldal is radikalizálódik, akik külföldre menekülnek, onnan próbálnak majd még elszántabban visszatámadni - még több országot bevonva a konfliktusba + helyben puskaporos hordót gyártanak az elfojtott ellentétekből, indulatokból, ami annál nagyobbat fog szólni, ha felrobban - ld. Egyiptom példáját. Európa meg az USA nyilván az ellenállókat fogja támogatni az egyensúly megőrzése miatt, mert sem gazdasági okokból, sem védelmi szempontból nem érdekük az ISIS erősítése, akik tűzzel-vassal küzdenek a nyugatiak befolyása ellen. Oroszország valószínűleg azt a felet fogja támogatni, akinek több fegyvert tud eladni, illetve akivel kartellezni tud az olaj-bizniszben + számíthat rá a nyugati területszerzési ambíciói támogatásában, tehát az ISIS-t. De előbbihez azért Szaúd-Arábiának is lesz egy-két szava. Kína, esetleg India is beszáll majd, mert veszélyezteti a piacaikat a konfliktus + kihasználhatják a helyzetet a Távol-Kelet befolyásának, vezető pozíciójának erősítésére azáltal, hogy az ő belépésük és félválasztásuk eldöntheti a kimenetelt. Voilá, így lesz az újabb világháború... Japán, ha van egy kis esze, kimarad belőle, és viszi az újjáépítések hasznát (ha lesz mit újjáépíteni a végén).
"Hanem ez pont az a fajta könyv égetős, bestiális, fej és kéz levágós, expanzionista szemléletű muzulmán egység lehetne amitől első sorban Európa joggal tartott mindig a történelem során."
"Hanem ez pont az a fajta könyv égetős, bestiális, fej és kéz levágós, expanzionista szemléletű muzulmán egység lehetne amitől első sorban Európa joggal tartott mindig a történelem során."
Erről beszélek.