Magyar találmány robbant nagyot az energiapiacon
A három magyar fejlesztő által megalkotott FUTI olyan energiatermelő térburkoló elem, amely három forrásból tud elektromos áramot előállítani: a napsütésből, a talajhő és a levegő hőmérsékletének különbségéből, illetve a lépési energiánkból is.
Lehet rosszul fogalmaztam. Nagyjából (nyilván nem vagyok profi ebben) értem hogy működik és természetesen nem azt gondoltam hogy lépkedek (lebegek esetleg :) ) és csodák történnek. Másképp fogalmazom meg:
Értem a technológiát és köszönöm hogy leírtad . Nézzük másképp a dolgot a gyaloglás esetén is meg az autók esetében is. Gyaloglás: Egy ilyen kütyünek mennyi körülbelül a maximum süllyedése? Mármint milliméterben. Tényleg nem tudom ezért kérdezem hogy hogy képzeljük el? Mert ha mondjuk a tér legyen 50 méteres azon az 50 méteren mennyi nehézséget okozna egy átlag embernek? Én nem tudom úgy elképzelni hogy nagyot. De tegyük fel (pl. öregek) nem szeretnék páran akkor úgy tudom elképzelni hogy egy "gyalogsáv" azoknak akik akarják használni.
Autós: Nem úgy gondoltam hogy van egy 40km hosszú szakasz és akkor hadd szóljon :) Hanem pl. képzelj el egy tegyük fel 50 méteres szakaszt ami nagyforgalmú úton van minden sávban. Az ÁTHALADÓ autók termelnék az áramot és mivel nagy a forgalom ezért szinte mindig haladna át rajta autó, a termelés folyamatos lenne (persze nyilván nem de jó eredményt lehetne elérni tegyük fel) viszont 1 db autó fogyasztása az alatt az 50 méter alatt mennyivel nőne meg 100km-re vetítve? Tegyük fel áthalad esetleg többször is rajta egy nap... 2-3szor, szerintem még akkor is elenyésző lehet.
Természetesen megértem azt hogy az energia nem vész el csak átalakul!
Köszi a választ.