Magyar találmány robbant nagyot az energiapiacon
A három magyar fejlesztő által megalkotott FUTI olyan energiatermelő térburkoló elem, amely három forrásból tud elektromos áramot előállítani: a napsütésből, a talajhő és a levegő hőmérsékletének különbségéből, illetve a lépési energiánkból is.
Tök mindegy, hogy mennyit süpped be lépésenként!
Az a lényeg, hogy egy ELEVE HASZNOS MUNKAVÉGZÉST/ENERGIÁT (konkrétan autó mozgási energiájának egy részét, gyalogos lába által végzett munka egy részét) VON EL, és csinál belőle villamos energiát.
1. példa: Az energiát az autó mozgási energiájából veszi el.
Az autó mozgási energiája a benzin/gázolaj égésével felszabadult energiából származik. A hatásfoka ennek a folyamatnak 20-25%. Még ha ebből a mozgási energiából 100%-os hatásfokkal tudna a piezoelektromos kristály villamosenergiát termelni (valóságban 1%-20% körül), ez az elgondolás akkor is SZAR ÖTLET LENNE, ugyan ebből az energiaforrásból (gázolaj) egy gázturbina-generátor sokkal jobb hatásfokkal működne (45% körüli)!
-----------------------------------------
2. eset: A villamosenergia előállításához a gyalogos lába által végett munkát használja fel. Minden többlet munkavégzést, amit a lábunkkal végzünk, nekünk többlet táplálékba kerül. Járj utána mennyit eszik Lance Armstrong a tour de France-on! A kaja viszont egy kurvadrága energia"forrás"! (Nem beszélve az emésztőrendszer rosz hatásfokáról...) Nézd meg mennyibe kerül 1 kg feketekőszén és mennyi a fűtőértéke. Utána nézd meg, mennyibe kerül 1 kg kristálycukor és hány kiloJoule van a dobozára írva!
Hát ezért jön nálad is az áram a befalazott röfiből, és nem magad termeled szobabiciklivel lengyel ellenálló módra...
Arról nem is beszélve, hogy van más módszer arra, hogy az ember által végzett munkából villamos energiát állítsunk elő: SZOBABICIKLI-DINAMÓ. 10 Joule munkából (ez csak a lábizmok által végzett munka, a szív által végzett nincs benne) durván 8 Joule villamos energia fog keletkezni (dinamó hatásfoka 80% körüli).
Ezzel szemben a piezoelektromos térkő hatásfoka 1% és 20% között van.
Na akkor melyik a jobb módszer? Amelyik 80%-os hatásfokkal dolgozik, és mellesleg OLCSÓ; vagy az, amelyik ugyan azt az energia"forrást" (Boci-csokim) csak 1-20%-os hatásfokkal tudja villamos energiává alakítani és MELLESLEG DRÁGA IS??
Felmerül még egy kérdés: Miért választottak a pályázatírók egy szar megoldást, ha a szobabringa-dinamó páros sokkal egyszerűbb/olcsóbb/jobb hatásfokú?
Csak nem azért, mert PARASZTVAKÍTÁS az egész?!