Az arabok megkezdték
Maszdar, a világ első zöld városának építését, ahol nem lesz se szén-dioxid-kibocsátás, se környezetszennyezés, se autóforgalom. Az ötvenezres városban egy hidrogén erőmű fog működni, az energia nagy részét nap- és szélenergiából állítják elő, a lakosok pedig mágneses pályákon sikló kabinokban utaznak majd. Nyolc év múlva lesz készen mintegy 22 milliárd dolláros beruházással.
Egyébként tö jó, meg minden. Hallani lehetett már, hogy skandináv országokban próbálkoznak ilyen városrészekkel, meg itt egy egész várossal. Az ökologikus, energiatudatos építészet hihetetlenül fontos lesz pár éven belül (főleg 10 év múlva, ha elfogy a kőolaj, és megáll a világ, de az egy másik post.. ;] ), és vegyük észre, hogy az ember lassan lassan szépen visszakanyarodik a régi jól bevált dolgokhoz, például a vályoghoz.
Én csak azt nem értem, mért olyan szélsőséges körülmények közé teszik ezt, ahol rengeteg erőfeszítésbe kerül az optimális körülmények megteremtése. Itt nem csak a megépítésre gondolok, ahová ugye oda kell szállítani az építőanyagokat, hanem a későbbi klimatizálásra is.