Egy zenekedvelő tengerimalac
222
0
Izé
Érdekes tengerimalac mentés
1325
0
Izé
Összeszalad a banda egy kis reggelire
678
0
Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a
X-Frog guineai szőrösbéka.
A guineai szőrösbéka megdöbbentő tulajdonsággal rendelkezik: visszahúzható karmai vannak. De nem ám szaruból, ahogyan az a karmoknál szokás! Nem. Csontból. A szokatlan karmok működtetése még annál is szokatlanabb: a béka akarattal eltöri a lábujjának csontját, amely átszakítja a bőrt, így tűnnek elő a karmok.
2249
0
Izé
Gaál Gyöngyi vezette tegnap az Ausztrália - Egyenlítői-Guinea mérkőzést a női labdarúgó-világbajnokságon. A magyar játékvezető kapitális hibát vétett!
1377
0
Sport Izé
Egy 1976-ban forgatott film pápua új-guineai bennszülöttekkel. Elképesztő felvételek!
14464
15
Izé
Tippelj, milyen állat látható a képen! :)
Fantáziadúsabb kommentelők nevet is adhatnak az újonnan felfedezett élőlénynek.
10796
2
Izé
Ideális karácsonyi ajándék: mobil tele-malac-fon. :D
4366
3
Izé
Egy nemzetközi kutatócsoport új fajokat fedezett fel Pápua Új-Guinea egy elszigetelt részén, egy kihunyt vulkán kráterében. A legnagyobb szenzáció egy másfél kilós
óriáspatkány.
3639
1
Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.
9891
3
Izé
Nem csak mi, de a kannibálok is imádják a japcsikat. :D
7064
3
Izé
Mai ismeretterjesztő rovatunkban az
orchidea, mert még növény úgy sem volt, ha jól emlékszem és persze aki a virágot szereti rossz ember nem lehet. :D
Rendszertanilag a zárvatermők (Angiospermatophyta) törzsébe, azon belül az egyszikűek (Monocotyledonopsida) osztályába tartozó családba több mint 25 000 ismert faj tartozik, de még napjainkban is fedeznek fel újabb és újabb fajokat. Például 2006-ban Pápua Új-Guineában, a Kutubu tó környéki esőerdőkben mintegy húsz olyan orchideára bukkantak, aminek legtöbbje valószínűleg új fajként kerülhet leírásra. Ezek egyike a képen látható
Cadetia kutubu nevű faj.
Magyar Orchidea Társaság
Australian National Botanic Gardens
Bene László Orchideás oldala
Macro
1452
3
Izé