(Egészen őszintén csodálkozom, hogy még nem indult rá senki erre a dologra)
Nemes Jeles László filmje egy nagyon komoly díjat nyert a Cannes-i filmfesztiválon, és azt gondolom mindenki büszke lehet rá.
(Szubjektív: Különösebben engem nem lep meg, hogy egy holokauszttal foglalkozó film a nyugat-európai fesztiválokon sikerrel szerepel, viszont a mérleg másik serpenyőjében ott pihen Natalie Portman nem igazán jól sikerült filmje a zsidó állam, Izrael megszületéséről, ami máris azt mutatja, hogy azért valamennyire érteni is kell a filmszakmához, és gondolom, hogy nem csupán ez a két film jelentette idén a (durván szubjektív leszek:) túlreprezentáltságot, tehát volt valszeg volt milyen mezőnyt „legyűrni„)
Ja. A filmet (még!) nem láttam., viszont máris ajánlom látatlanban. Tökmindegy én mit gondolok, más mit gondol, egy olyan fiatal rendező filmjéről van szó, aki büszkeségemre végre (pont ebben a linkben „láthassátok„) kulturált, művelt, nyelveket beszél, egy olyan főszereplőt lelt, aki külön „megérne egy misét” (hú de értelmezhetetlen képekkel élek má'), abszolút értelemben lehet büszkének lenni rá és munkatársaira.
Hát ennyi. Egy jó film, az nem mindig attól jó film, hogy kényelmes és könnyű, hanem attól jó, hogy jó. Meg fogom nézni és majd eldöntöm csak magamnak én is. :-)
1222
0
Film Izé
Nixon feat. Klr - K*rvából nem lesz madonna
732
0
Zene Izé
Íme az ok, amiért csak megdugtalak
7546
1
Izé
A tömeges dacszoptatás többet árt, mint használ
Társadalmunk valamiért úgy működik, hogy a hülyeségre még nagyobb hülyeséggel dívik felelni. Mintha attól helyrebillenne az egyensúly, és győzne a rossz fölött a jó. Én meg csak lesek – például az ilyen mekis-szoptatós történetek hallatán –, hogy mégis melyik bolygón vagyok.
1235
0
Pink Izé
Nem lehet elég korán kezdeni! :)
1380
0
Izé
„Nyisd ki a szemed, és csukd be a szád,
mert állcsúcson vág a homokzsák.” Mert ilyen a box! ;)
4606
0
Izé
Csicskalángos :D
Nemzeti Hírtévé: „Orbán tenyéren vágta jobb orcájával Junckert” ;)
A teljes videó:
Jön a diktátor
3410
0
Izé
A biciklizést nem lehet elfelejteni... vagy mégis? Tanulságos kis videó az agyműködésünkről, és a biciklizésról.
2610
1
Izé
A #bevandorlovagyok kampánnyal a Helsinki Bizottság arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy milyen manipulatív és egyoldalú a kormány újabb nemzeti konzultációja, amelyre több pénzt költöttek, mint tavaly a menekültek ellátására.
1963
0
Izé
Nem fogod elhinni! Döglött cica fekszik a McDonalds előtt, de senkit nem érdekel!
Mai kattintásvadász hülyecímünket olvashatták...
3638
0
Izé
Cross bladed axe - energiatakarékos fejsze ;)
4964
0
Izé
Melegrandioldalon kínálgatta bájait a homofób lelkipásztor
1481
0
Izé
Bezár a budapesti Flippermúzeum a NAV miatt
A NAV szerint a Flippermúzeum (a Tripadvisor értékelések alapján a magyar főváros legkedveltebb múzeuma) olyan mértékben sérti a szerencsejáték-törvény előírásait, hogy minden gépét el kell szállítani. Flipper, mint szerencsejáték, wtf???
”
Gondolom most a Közlekedési Múzeum öreg autói jönnek, amiken se vizsga, se bizti, se regadó...”
1823
1
Izé
2885
1
Izé
Oktobasszus - 1850 óta létezik, mindössze 2 van belőle a világon és elég érdekes hangja van :)
4636
0
Izé
Ben Morfitt, az egyszemélyes nagyzenekar :)
1918
1
Izé
Afrikai disco
3637
0
Izé
Előző munkahelye tuti egy étterem konyhája volt... ;)
2447
0
Izé
Hűűű, összecsukható kulacs, mekkora találmány, mint két egymásba fordított turista pohár, még sosem láttam ilyet! Mindez augusztustól, 6700 Ft-ért. Kimosni se lehet, nem baj, a kínaiak gondolom kihozzák júniustól 670 Ft-ért. ;)
2018
0
Izé
Az a gonosz kacaj!!! XD
3800
1
Izé
Kétszáz tudós állítja: rákot okoz a mobil és a wifi
Közel kétszáz tudós ostromolja az ENSZ-t, hogy tegyen már valamit a rádióhullámokkal dolgozó eszközök sugárzása ellen, mert nagy lesz a baj.
A mobiltelefon rákot okoz? Brit kutatók szerint nem. Szerintetek?
2522
1
Izé
Ex Machina
Caleb 24 éves, és programozó a világ legnagyobb internetes cégénél. Megnyer egy versenyt, amelynek díja, hogy egy hetet tölthet egy privát hegyi nyaralóban, amely Nathannek, a cég vezérigazgatójának tulajdona. Ám amikor Caleb megérkezik a mindentől távol eső luxusházba, rájön, hogy tulajdonképpen egy különös és lenyűgöző kísérletben kell részt vennie: kapcsolatba kell lépnie a világ első igazi mesterséges intelligenciájával, amely egy gyönyörű robotlány testében lakik.
1685
2
Film Izé
7 hazai versenyzőnk van az Electrolux Design Lab verseny 100 legjobbja között!
„Annak érdekében, hogy a legjobb 35-be tovább tudjanak lépni, a ti szavazataitokra is nagy szükségük lenne! Klikk a képre, a poszt legvégén ott vannak a linkek! Hajrá, és a nevükben is köszi a voksokat...!”
2816
0
Izé
Figyel a Nagy Testvér: bekamerázza közmunkásait Ózd
Begoprózott közmunkásokkal hódítjuk meg Európát!Szerintetek ez jó ötlet? Nem ütközik személyiségi jogokba?
2016
0
Izé
CoeLux - nem fogod elhinni, hogy nem a nap süt be ezen az ablakon!
3574
0
Izé
Strange Contrast - Water Of Life
Már el is készült a következő zene, természetesen ez is ingyenesen letölthető! (
korábban itt)
Sokan még nem ismerik a Glitch Hop műfajt, de szerintem nagyon sok epikus zenét lehet találni köztük! :)
590
0
Zene Izé
- Elnézést uram, mi van a táskájában?
- Kurvára semmi közöd nincs hozzá, az van a táskámban...
- Ja, akkor rendben...
:D
4967
0
Izé
Ja, hogy ingyen van? Akkor nem kell! ;)
3175
0
Izé
Hogyan lehet ezt a 7,6 km-es budapesti távot csúcsforgalomban négykerekű járművel 6 perc alatt megtenni? A videóból kiderül...
3691
1
Izé
Eközben az Anonim Ninják gyűlésén...
1626
0
Izé
Mostantól mi fizetjük a rezsicsökkentést
Nem gázzal főz és fűt? Nem baj: ezentúl mégis fizet majd a gázért.
2812
0
Izé
Ilyen lenne, ha a focisták úgy fociznának, hogy csak felülnézetből látják a pályát :D
2769
1
Izé
17 gyerek, akinek már baromira elege van ebből az esküvő nevű dologból...
3810
0
Izé
Kamu vagy nem. Kísérlet meglepő fordulatokkal.
4522
0
Izé
Na ide figyelj cicukám, mit nyávogtál nekem a múltkor? ;)
2119
1
Izé
A tegnapi lájkhajhász index cikk: Tényleg hazaküldhetik a több százezer magyart Nagy-Britanniából?
2135
0
Izé
Ismét SpaceX teszt zajlott tegnapi nap, ahol az utas kapszulát tesztelték sikeresen
2003
1
Izé
A szcientológusok új drogellenes videókkal jelentkeztek, ám az eszmeiség a régi: a fiatalság elrettentése szélsőséges történetekkel, valótlan állításokkal fűszerezve. Vajon működik a módszer?
És akkor nézzük az objektív tényeket!
1541
0
Izé
A nap nyereménye: futógép a láb nélküli nőnek!
2203
0
Izé
A nap kérdése: ki tojt be a konyhába?
2350
0
Izé