Hogy mit csináltam??
Most meg egyet értesz??
Mi van?
Neeeee...
Hagyjuk inkább, megyek inkább vissza dolgozni.
Sztem hagyjad te is, alászaladtál, kész, ez van.
Ha annyi időt töltenél a családoddal, mint amit itt az egyértelmű felesleges beköszönő trollkodásodra kapott válaszok viszontválaszával töltesz, sokkal boldogabb lennél...
Mi van Csabika, nálad tovább tartott a családi ünnepség vasárnap? (Ó jaj, most burkolva lebolondoztam az egész családját, mi lesz...)
Te csak szimplán ostoba vagy, az első ideböffentésedben ezt világgá is kiáltottad. Mi alapján döntöd te el, hogy kinek mi okoz boldogságot? Vaksággal meg elvakultsággal vagdalkozol, aztán ha helyre raknak, megsértődsz és hisztizel mint egy ovis kislány.
Neked még azt is nehezedre esik észrevenni, hogy nem veled nevetnek az emberek, hanem rajtad.
Az első mondatoddal még mindíg nem vagyok kibékülve, vissza kell olvasni mire reagáltam mit, és kinek , de ebben téged nem láttalak , úgyhogy nem értem még most sem miért álltál belém !!
A többi mondatoddal viszont egyet értek.
Azt az egyet kétlem, hogy téged megbántottalak volna valamivel, sőt azt is hogy bárkivel szemben is én lettem volna először sértő !! (olvass vissza )
Azt meg hogy valaki le szerencsétlenez (összefüggésbe hozva a családommal), engedjétek már meg hogy lereagáljam és pont.
MatyiZeg vette a fáradtságot, hogy elmagyarázza neked azt,
hogy miért volt felesleges hozzászólnod.
köszönd meg szépen neki,
mert
1. magadtól soha nem jöttél volna rá a valódi összefüggésre a berívásod és a mínuszok között
2. még trollnak is kevés vagy, így aztán többségünk valóban nem fecsérli rád a billentyűzetét
A hozzászólásaid színvonalából kiindulva jobb lenne, ha a stílusomat nem kérdőjeleznéd meg, mert kifejezetten finom voltam.
Nemcsak fekete és fehér létezik, pont ez a lényege egy beszélgetésnek (akár politikai alapú vitának), megismerni a másik véleményét, leszűrni abból valamit esetleg. E nélkül biztosan nem lehet megoldani, előre vinni semmit.
A közöny meg egy másik dolog, az nem álláspont, hanem mindig az ügy halála.
Az első ember aki írt is valamit a kommentemre reagálva, nem csak mínuszolgat, viszont a stílus itt is megkérdőjelezhető!! Gondolod csak fehér és fekete létezik?
Lehet adott kérdésben egyet érteni, egyet nem érteni, vitatkozni. Mindenkinek lehet véleménye.
A közönynél és a hozzád hasonló közönyös embereknél azonban nincsen rosszabb és veszélyesebb.
Bár lehet, hogy azért nem szóltál érdemben bele a témába, mert lövésed nincs róla. De akkor minek böfögsz ide?
köszi ;-), de ezek mind engem igazolnak, küldjetek még mínuszt légyszi-légyszi, kb 30-at terveztem.
Ilyet én is tudok ,senkik vagytok!
http://www.youtube.com/watch?v=wrgrAyqELQY
Te aztán most oda basztál, gondolom a mínusz is tőled származik , ettől most keményebben áll a cerka !!?? Ja és szeretnél te fele olyan szerencsétlen lenni mint én , na puszika kisköcsög !!!
Hűha az egyik vak , a másik elvakult. Ha annyit töltöttetek volna a családotokkal, mint amennyi i
dőt szántatok ezeknek a kisnovella méretü üres vitáknak a megírásával, boldogabbak lennétek !!! ;-)
a, és senki nem is mondta. (egy demokráciában nincs különbség.. egy demokráciában. de ez már más téma.) ugyanakkor nem hiszem, hogy ne éreznéd legalább kicsit is furcsának, hogy egy gyakorlatilag fővárosra koncentrálódott párt folyton az egész országra kötelező, agyament, csak szerinte világmegváltó reformokat akar véghezvitetni (amik mentén megtelik a pártkasszájuk, mert már kínos, hogy állandóan egy bizonyos kör támogatta őket). a bizalomvesztés nagyobb részét meg viseli a partner párt. (persze megérdemli, minek hagyta a debil msz(m)p is az álliberálisokat ennyire vandálkodni.)
b, az szdsz kezdettől a saját súlyához (majd súlytalanságához) képest hatványozottan képviselte az "érdekeit". és a mottójuk mindig is az volt soros bona nihil aliud.. az első kormány válsága (tekintettel a megalkuvásra - lásd az az "értelmiségi kör" hozta tető alá a "rendszerváltást", amelyik korábban azért csak benne élt - s besúgások, és elvtelenség miatt utóbb nem is rosszul!) bele volt kódolva a rendszerbe. az szdsz-fideszt váltópártnak mondták, ezért (és mert az szdsz adta a "független" házelnököt (a háttéralku keretében cserébe az szdsznek is elfogadható mdfes szabad györgy lett az utóda) a későbbi köztársasági elnököt) nem vettek részt a nagykoalícióban. csak az szdsz ezt arra használta fel, hogy kívülről nyilvánosan beszólogatott, médiafelületért és saját emberek médiapozícióba nyomásáért pedig a baloldali sajtó megtartásáért állt ki. (és ebben göncz árpinak például igen nagy szerepe volt - ezt törlesztette a bánó esti egyenlege a "fütyülő bőrfejűekkel", mikor ugye az "eredeti" felvételről kiderült, hogy másolt; az pedig, hogy manipulált-e: egy része nem akkor készült és csak egy éppen "bőrfejű" csoportot vett fel a tüntetőkből a "baloldali kamera". nagyjából mint legutóbb az államadósság csökkentésére kitalált fidesz által "államilag" propagált üres sportcsarnokos "tömeg"rendezvény.. megrendezett, beállított, manipulált volt az is.) nem mellesleg a fideszt székházügyét ők szellőztették meg. (csak azt felejtették el megmondani, hogy az összes párt eljátszotta ezt a műsort. csak mindenki akkor "kényszerült" rá, mikor a külföld-belföldi vagy belföldi-külföldi pénz elfogyott..) az szdsz nem véletlenül ért el a következő választáson gyengébb eredményt. elvileg növekedniük kellett volna, mint "ellenzékiek".. a fidesz maradt szinten 5,18 százalékon (ez nagy csalódás volt számukra). jött az msz(m)p és velük koalícióra lépett az szdsz. az mszpnek tulajdonított bokros meg "reformközgazdász" volt. ahogy csillag, meg veres is. az mszp-szdsz kormányok ezen gazdaságpolitikusai mind liberális ámokfutók.. (és ugye talán annyira nem rövid az emlékezeted, hogy medgyessyt sem a d-209 ügy kapcsán intézték el, hanem mikor a csillagot el akarta mozdítani az autópályás ügyeskedése kapcsán (mikor a kenőpénz gyakorlatilag instant az szdsz pártkasszájába került)..)
c, mert a baloldali politika az vállalható értelmiséget termelt ki magából? főleg nk-i színtéren.. göncz kinga például. ő vállalható? ..
d, az egész parlament tele volt és van velük.
e, "Kövér-kaliberű antikommunisták", mindkét lehetséges indíttatás ennek említésére fals megközelítés eredménye. 1. komolyan gondolod - kövér az mszmphez a családja révén volt köze, és ezen "kapcsolatnak" haszonélvezője is volt 2. nem gondolod komolyan, csak mintegy kéjesen hivatkozol erre, hogy a nagy antikommunista kövér és főleg kövérék valójában nem volt(ak) rosszban a korábbi rendszerrel - ezt azért hülyeség felvetni, mert ad1 kövér nem igazán hívatkozhat arra, hogy ő aztán az előző rendszerben nem boldogult volna és ahhoz neki semmi köze, tehát mégha személyes meggyőződése is lenne, hogy ő antikommunista senki el nem hiszi neki ad2 még a kettős mércéden is vannak a "kommunizmushoz", szocializmushoz jobban köthető emberek, akiknek nem ellenség (volt) a kommunizmus, hanem cél (ők azok az általad említett, most c, pontban kifejtett "baloldali" "értelmiségiek")
2.
senki nem mondta, hogy másképpen lett volna, szóval ezt feleslegesen írtad le. ami viszont az országos elfogadottságot illeti: nem kedvelte senki a taxisokat. emíltettem miért. és a megítélésük nem javult a blokád kapcsán..
"SZDSZ-ezheted Gönczöt ahogyan akarod, ám tekintettel arra, hogy a kormány végeredményében szembekerült a teljes lakossággal, teljesen ésszerűtlen lépés lett volna a köztársasági elnök részéről, ha nem a polgári akarat mellé áll."
szerintem írd le százszor azt a mondatot, hogy: göncz árpádnak semmi köze az szdszhez, csak tévedés, hogy az szdsz "színeiben" került be, mint annak alapító tagja a parlamentbe - egy minden tekintetben független házelnök és köztársasági elnök volt ő - akiről hazug dolog azt állítani, hogy besúgó volt, hiszen nyilván csak helyhiány miatt emelték ki a kartonjából kizárólag az erre vonatkozó lapokat gondos kezek - aki kiállt a független média és az előző rendszer elszámoltatása mellett, imígyen biztos nincs szerepe abban, hogy ez a két téma az előző rendszerrel kapcsolatban ma sem megoldott és ma is botrányokkal tarkított..
3) Mit nem értesz azon, hogy pont azt mondom, hogy a válság kialakulásában az ellenzéknek legalább akkora felelőssége volt, mint a kormányzatnak, ami minden létező baklövést elkövetett, hogy idáig fajulhassanak a dolgok?"
mit nem értesz azon, hogy a bajom azzal amit etekintben írsz az a "legalább" szó. mert az helyesen legfeljebb "legfeljebb". kormányzati szerepkörben kormányzást illetően kicsit több a tér, több a lehetőség. elpuskázni lehetőségeket, elbarmolni dolgokat, nem az ellenzék szokott hanem a mindenkori kormányzat. nem véletlenül említettem, hogy ahogyan te előadod magad ebben a kérdéskörben az a vágói fordulat. van olyan, hogy az ellenzék hibás. csak ez kormányváltás után lehet szöveg, és akkor is felesleges és egyben ökörség is erre hivatkozni. az pedig, hogy 2002-2010 alatt el lett kúrva és nem csak képletesen szólva az csak vágói "értelm"ezés szerint volt a fidesz hibája.. ezt kihozni belőle az igencsak (vágói) csőlátásra vall.
1. a jurta színháznál és nem a kossuth teret töltötték meg, fosztogattak és nem osztogattak és nem mercedeseket, hanem zsigulikat.. a többi stimmel.. és nem ártana felfrissíteni az emlékezetet: árpibátschi baloldali médiagarázdák pozícióbantartását vitte véghez (nem írta alá a felmentésüket előírányzó törvényt - ennek okát leírtam pár sorral feljebb) és az 56-osoknak is beintett (igazságtételi törvény visszadobása). ezért voltak a fütyülések (mert több alkalom is volt). ezt próbálták a hálás médiagarázdák úgy beállítani, hogy a fasiszták bántják a szegény árpibácsit. egyáltalán nem volt független és jó köztársasági elnök, mint ahogyan beállítják. 2. antikommunista demagógia? ez meg már nem is a vágó istváni de egyenesen havas szófiai mélység. az állítólagos fasiszta-náci-antiszemitaveszély miatt maradjanak/jöjjenek vissza a zsidó kommunisták, mi? .. 3. az összes benne volt ebben, csak a fidesznél a koruknál fogva leginkább a szüleik - azért sem akarják ezt "kideríteni", mert sok a vándormadár. az egykori képviselők több mint felének ha nem kétharmadának volt ügynökmúltja az "első" "szabadon" választott parlamentben. és egyes illetők azóta is legfeljebb csak pártot-pártokat váltottak, ám ott ülnek (már amikor) a padsorokban ma is. az említett "gondos kezek" sok "szereplő" aktájából eltüntették a vonatkozó papírokat (emlékeztetőül az illetőknek megmaradt az akta, csak a teljes bizonyságot adó oldalak kerültek ki belőle).. amikor úgy fordul a helyzet, akkor majd előkerülnek azok. előkerülnének. kevesebben vannak a fideszben, de több fog előkerülni róluk. ez az oka a nagy ódzkodásnak. az árpi bácsi meg könyvet műferdített (mert a híresztelésekkel ellentétben nem kimagasló) az életfogytiglanijával.. másokat kevesebbért kivégeztek, mint amit ő csinált. nagy imre kéziratát akarta külföldre csempészni + 1947-ben már megfogták az "ő az országot se jobbra, se balra, ő ide született, ő itt marad" árpádot tiltott határátlépésért. volt mit törlesztenie a rendszernek. szabadult is amnesztiával, de előtte még vácott börtönéhségsztrájkolt. lehet beállítani harcos ellenállónak, de alighanem arról van szó mégis, hogy már 1947-től besúgott, és ez elég volt ahhoz, hogy ne legyen ténylegesen életfogytig börtönben, sőt az első alkalommal szabaduljon, mikor mások még bőven ültek. 4. és mivel ezt senki nem is mondta, ezért aztán ezt ismét feleslegesen írtad le.
milyen rendszerváltásról beszélsz? olyanok egyezkedtek egymással (megint) akik annyira nem rosszul, és akik nagyon jól éltek az előző rendszerben. átmentették magukat. nehezen állt át és ráadásul szabadpiaci demokráciára? muhahahahahha. máshogy nem is tudták volna antallék kezelni mint rosszul. a maguk szerepének bebiztosítása érdekében nem számoltak el az előző bagázzsal, így ők lehettek a befutók.. és tudták azt is, hogy a második választást már nem fogják megnyerni. csak arra nem számítottak, hogy feltűnik a népnek, hogy nincs olyan hatalmas különbség az előző és az új csapat között. így lehetett az mszp váltópárt. lényegében hatalmat örököltek, úgy, hogy az örökhagyó még élt.
azért ahhoz igencsak vastagbőr kell, hogy az szdsz-msz(m)p összeborulást egy mindennapos, teljesen rendbenlévő koalíciónak tartsd.. és nem arról van szó, hogy a fidesz(-szdsz)+mdf+fkgp+kdnp (bedarálás) és tevékenykedése nagyszerű lenne. működik a kettős mércéd.
"amúgy talán dicséretet érdemel a "gönszczálpi" mert nem lövetett a tömegbe és szerinted ehhez bárhogyan is mérhető, hogy a gyurcsány+gergényi megtette?"
hogy nem engedte a nem is olyan régi beidegződéseket dolgozni az nem az ő személyes erénye. egyébként mint mondtam; a benzináremelés nem egyedül a taxisokat sújtotta, de úgy gondolták nekik kijár a figyelem, hát nem azzal bántak ki igazán akivel illett volna, hanem az egész országgal. egyébként az összes szakszervezeti sztrájk mögött politika volt (ami nem csoda, mert ha elszámoltatás lett volna valóban az egész előző rendszer berendezkedettjeit ki kellett volna vágni - nem véletlen, hogy a máv, bkv, vidéki közlekedési vállalatok a legnagyobb "gyújtópontok" ma is). emlékszem a pedagógusok szájtépésre még a horn-kormány alatt.. a szakszervezeti vezető kezdettől együttműködött a hornékkal, csak kellett valami látványos megoldás. mindenki nyert: horn egy megoldott helyzetet és a demokrácia látszatát (mert tartott tőle és nem alaptalanul, hogy egy újabb szar kormányzás miatt legalább most meglincselik őket, ha már a rendszerváltás idején nem); a "harcos" szakszervezti vezetőség a pozícióját; a szamarak-tanarak meg örültek, hogy lett valami ígéretük arra, hogy nagyon kicsivel jobb lesz majd később és nem sokkal rosszabb azonnal.
1) Egy demokráciában nincs különbség vidéki és fővárosi szavazatok között. Az SZDSZ a taxisblokád idején nem volt kormányzó párt. Az pedig nem az baloldali pártok felelőssége, hogy a magyar jobboldal képtelen volt az elmúlt 20 év alatt nemzetközi szinten is vállalható értelmiségi réteget kitermelni önmagából. Mellesleg a Fidesz is kezdettől fogva tele volt az előző rendszer kurzuslovagjaival, s ez alól a Kövér-kaliberű antikommunisták sem mentesítik a pártot.
2) Nem a benzináremeléssel volt az elsődleges probléma, hanem azzal, hogy gyakorlatilag egyik napról a másikra jelentették be az emelést, úgy hogy az utolsó pillanatig tagadták a dolgot, ráadásul a blokád előttig semmiféle szakmai egyeztetés nem történt a fuvarozókkal és a többi gépjárműves szakdolgozóval, ahogyan kezdetben arra sem mutatkozott semmiféle kilátás, hogy rövid időn belül a magyar kormány más olajbeszállítókat találjon arra az esetre, ha az országba érkező üzemanyag mennyisége olyan kritikus érték alá csökken, hogy az kvázi megfizethetetlenné tenné még az alapélelmiszereket is az átlagpolgár számára. Az, hogy a taxisok tudták a leghatékonyabban megszervezni a saját érdekeik érvényesítésére szervezett demonstrációt, nem jelenti azt, hogy ne lett volna országos felháborodás abból, ahogyan az akkori kormány kezelte a szituációt. SZDSZ-ezheted Gönczöt ahogyan akarod, ám tekintettel arra, hogy a kormány végeredményében szembekerült a teljes lakossággal, teljesen ésszerűtlen lépés lett volna a köztársasági elnök részéről, ha nem a polgári akarat mellé áll.
3) Mit nem értesz azon, hogy pont azt mondom, hogy a válság kialakulásában az ellenzéknek legalább akkora felelőssége volt, mint a kormányzatnak, ami minden létező baklövést elkövetett, hogy idáig fajulhassanak a dolgok?
"a taxisblokádon kívül még emlékezetes göncz árpád és a "bőrfejűek" esete is.. amikor ugye a hírhamisítás következtében a "szkinhedek" kifütyülték szegény "árlpibátschit".. hát az igazság, hogy ti. az 56-osok tényleg nem csókra csücsörítettek egy (volt) besúgónak, valóban kellemetlenebb volt.."
1) Voltak bőrfejűek. 2) Az antikommunista demagógia már ekkor is összefonódott a szélsőjobbal. 3) Göncz besúgó múltja továbbra sem tisztázott kérdés. Itt lett volna a remek alkalom a dolgok tisztázására az LMP törvényjavaslata által, sokadjára mondom, hogy ezt az elvben antikommunista Fidesz februárban leszavazta. 4) Attól, hogy valaki 56-os, még nem feltétlenül mérvadó karakter. Mécs Imre, Wittner Mária, rövidke demokráciánk két legszánalmasabb politikusa, akik valaha a parlament padsoraiban ültek.
"valamiért csak megbukott az első "demokratikus" kormányzat.."
Egyrészt a szocializmusba belelustult lakosság nehezen állt át a szabadpiaci demokráciára, kvázi csalódott a rendszerváltásban, másrészt az Antall kormány egy csomó ügyet a lehető legrosszabb módon kezelt. A koalíciós szerződéseket pedig ne tekintsük már ördögtől valónak, a Fidesz a népi szocialista kisgazdákkal, majd később egy klerikális neokon párttal lépett, nem is koalícióra, hanem pártszövetségre.
"amúgy talán dicséretet érdemel a "gönszczálpi" mert nem lövetett a tömegbe és szerinted ehhez bárhogyan is mérhető, hogy a gyurcsány+gergényi megtette?"
Göncz Árpád azért érdemel dicséretet, mert amikor az akkori kormány a hadsereget küldte volna a tüntetők nyakába, ő ezt meghiúsította.
1. ez nem matematika, hanem politika. és nem is etika. az pedig, hogy az szdsz, ahhoz képest, hogy vidéken kb. nem is létezett ténylegesen és mégis országos és kártékony álliberális kormányzást vittek végbe valahányszor hatalomra kerültek (amihez egymagukban kevesek voltak mindig is) az: TÉNY. mást mondjuk nem is lehetett várni igazából attól a "rendszerváltó" "értelmiségi" körtől, mely az "előző" rendszerrel együttműködött. (ugyanis azok akik igazán ellenálltak, nos őket valóban ellehetetlenítették, kivégezték, elüldözték. nem ritkán éppen az említett "értelmiségiek" besúgói tevékenykedése nyomán, amivel a saját rendszerellenes és gyakran rendszerfüggetlen köztörvényes bűneiket mosták "tisztára"..)
2. a taxisblokádot mégis a leghangsúlyosabban az szdsz lovagolta meg. (pedig próbálkozott az mdf a zászlóterítéses akcióval.) és jellemző szdsz-es fogás: koalíción belüli kisebbségként - a mérleg nyelveként - kikényszerítik a saját agyament programjuk bevezetését, aztán meg fujjolnak a nagyobb koalíciós pártra + az emberek hülyék, hogy nem akarnak idióta népnyúzást. (a taxisblokád idején az szdszes árpi közkegyelmet gyakorolt. de szép gesztus volt tőle, mi? ..) és hogy a fidesz egy "platformon" volt akkor az szdsz-szel: 1. a fidesz felett (második apaként) atyáskodott az szdsz - amikor a kerekasztal tárgyalások voltak, akkor a fidesznek azt mondták egyezkedjen a kisszel, elvileg az szdsz mondta (félve az ellenzéki szerepvesztéstől a a "tárgyalásokon"), hogyha a fidesz nem lehet jelen akkor ők se mennek el - egyetértettek anno sokmindenben, de mindig a fidesz jött ki a tárgyalásokból rosszabbul (kimaradtak ugye az első kormányból is, és olyan jól csinálta a többi (mdf+szdsz+fkgp+vp), hogy jött az mszp és a vele koalícióra lépő szdsz.). 2. nehéz nem egyetérteni azzal, hogy 65 százalékos benzináremelés rossz. nemde? :-p csak a fidesz ezt ellenzékként, az szdsz meg már akkor is belső "ellenzékként" csinálta..
3. ellenzéki kommunikáció? tudod te mit beszélsz?? az msz(m)p volt az ellenzék, meg a fidesz. most vagy harcos "kommunistákról" fantáziálsz, akik meggyőzték a népet (mintha nem arra készült volna sok "elvtárs", hogy akkor őket minimum bebörtönzik az új rendszerben, nemhogy még pattogni), hogy a 65%-os benzináremelés az csúnya dolog; vagy vágó istváni fordulattal szerinted már akkor is a fidesz volt a hibás, mert ki kellett volna lökni a tajtrészeg mdf-es horváth balázst a parlament ablakán, hogy az szdsz kormányozhasson egymaga; s, hogy olyan "kiváló" "reformokat" hajthassanak végre, mint amilyeneket mindig is csináltak..
a taxisblokádon kívül még emlékezetes göncz árpád és a "bőrfejűek" esete is.. amikor ugye a hírhamisítás következtében a "szkinhedek" kifütyülték szegény "árlpibátschit".. hát az igazság, hogy ti. az 56-osok tényleg nem csókra csücsörítettek egy (volt) besúgónak, valóban kellemetlenebb volt..
amúgy a taxisok is igencsak együttműködtek és együttműködnek (ma már nem annyira egyértelműen, mint mondjuk akár még a 90-es évek elején is) az előző rendszerrel, cserébe a rendőri védelemért. szóval, hogy a mindenkit sújtó 65 százalékos árdrágítás ellen gyakorlatilag az az ellen valljuk be sokat nem tehető mdf-re (talán ha szakaszosan vezették volna be - mivel az oroszok mily meglepő, hirtelen nem szállítottak rendesen - és nem hazudnak róla, mert a bejelentés előtt is váltig állították, hogy nem lesz áremelés (ismerős?)) hárítsa a felelősséget a szintén(!) kormányzó szdsz, a taxisok meg mindenkivel kiszúrjanak.. nos sem akkor, sem pedig most nem elegáns dolog..
valamiért csak megbukott az első "demokratikus" kormányzat.. visszahozva az msz(m)p-t ténylegesen is. és találd ki melyik párt lépett velük koalícióra.. tudod a későbbi kovácspistis párt. (rengeteg szdsz-es, kevesen de nagyszájúan - azt sem tudta/tudja ki volt a "kovács pisti", amikor megtudták évekkel később; meg volt nagy értetlenkedés, hogy azt miért kellett és milyen már..)
mindegyik párt tróger, de az szdsz "volt" a legnagyobb tetű. már protestszavazatra sem voltak érdemesek vidéken (hogy ne a másik két nagyobb tróger kapja a szavazatokat főleg vidéken, ahol mint mondtam jelen sem volt az szdsz), ezért nem kerültek be szdsz név alatt.
amúgy talán dicséretet érdemel a "gönszczálpi" mert nem lövetett a tömegbe és szerinted ehhez bárhogyan is mérhető, hogy a gyurcsány+gergényi megtette? szerinted jogosan felháborodott tömeget jogtalan eszközökkel oszlatni bizonyos körülmények esetén rendben van? hülye vagy te b+..
1) Az SZDSZ 1990 és 1994 között 24 százalékos ellenzéki párt volt, míg 1994 és 1998 csupán 17%-os koalíciós partner. 1998 és 2000 között, amíg Göncz még köztársasági elnök volt, pedig mindössze 6%-os volt a parlamenti képviselete. Matematikai képtelenség, hogy az SZDSZ-i törvényalkotási akarat 100 %-osan érvényesülni tudott volna Göncz Árpád mandátuma alatt.
2) Orbán és az akkori Fidesz a taxisblokád idején egy platformon volt az akkori SZDSZ-szel.
3) A taxisblokád előtti kormányzati válsághelyzet-kezelés hibái legalább ugyanakkora, ha nem nagyobb mértékben járulták hozzá az akkor kialakult helyzethez, mint az ellenzéki kommunikáció. Ha te is azoknak az idióta barmoknak a táborát gyarapítod, akik szerint valóban helyes lett volna a hadsereg bevetése a demonstrációk feloszlatására (s amit mellesleg Göncz hiúsított meg), akkor gondolom a 2006-os tömegoszlatások kivitelezése ellen sincs semmi kifogásod.
Hát igen, Göncz Árpádot a jobboldal azért szereti, mert ő is csak egy golyóstoll volt, csak éppen az SZDSZ-é. Még hogy az alkotmányt tartotta mérvadónak:D Taxis blokád hogy is volt?
"Göncz Árpád besúgó múltja ellenére 10 éves államfői pályafutása alatt végig kitartott a demokratikus értékek mellett és a párpreferencia helyett végig az alkotmányt tartotta mérvadónak."
Tetszik ez a Hócüpő stílus. Jót nevettem rajta. Írjál még ilyeneket...!
schmittnek nem azért kellett mennie, mert kisdoktorit másolt - nem emiatt lett köztársasági elnök...
az egyetlen kvalitás, ami ebben a pozícióban nélkülözhetetlen, az igazmondás és a becsület...
két eset lehetséges:
- vagy nem is ő írta a kisdoktoriját ('add be ezt a cuccot aranyapám, majd elszórakozunk a védéseden, aztán elmegyünk sörözni, cserébe meg szerzel nekünk jegyet barcelonába'), akkor az első támadáskor fel kellett volna hívnia a szerzőt ('mondd csak pistukám, tényleg koppintottad'), mielőtt élből tagadni kezd - aki ennyire idióta, nem való köztársasági elnöknek
- valóban ő másolta a kisdoktorit
- csak annyira szenilis, hogy már nem is emlékezett rá, hogy koppintotta és akkor emiatt méltatlan a posztjára...
- bízott abban, hogy a bloggernek nincs bizonyítéka (nincs az országban senki, aki tud franciául :-), és tagadhat körömszakadtáig - idióta, ld. első pont...
- gondolta, lesz, ami lesz, viktor megvédi - elkezdett rutinból hatalmaskodni - nos, az ilyen ember sem való elnöknek...
egyetlen esetben tarthatta volna meg a pozícióját - ha az első pillanatban azt mondja, valóban, aggályos a dolog, most már én is úgy látom, ezért nem érdemlem meg a címet, visszaadom, mea culpa (ha ez bonyolult neki, akkor 'bocsánat'), meggyóntam, elmondtam a tizenöt üdvözlégymáriát, úttörőbecsületszavamra soha többet...
mert mindenki megbotolhat, csak ezt botlásnak kell értékelni, nem hőstettnek...
Az általam idézett cikk pont arról szólt, hogy ez a bizottságosdi faszkodás 20 éve nem vezetett eredményre, s most egy olyan kormány állítana fel újfent egy bizottságot, aminek a választmányának mindössze egyharmada támogatná a feltétel nélküli nyilvánossá tételt. Azzal kapcsolatban pedig, hogy az LMP indítványozta-e a törvényjavaslatot még februárban, s hogy a Fidesz leszavazta-e, ne akarj már a cikkek esetleges hiteltelenségére hivatkozni, ezek ugyanis megrendíthetetlen tények. Vagy azt akarod nekem bemesélni, hogy a közszolgálati médiumok parlamenti tudósításait is úgy manipulálnák, hogy a Fidesz tűnjön sárosnak? Már megbocsáss, de eszednél vagy?
"Ami Smichtt Pal-t illeti, megtette a kötelességét annak ellenére, hogy a Köztársasági elnökség és a doktori cím egymástól független."
A diplomáciai karrierjét erre a doktori címre alapozta. Ez az alap csalás. Ha nem csal, szóba sem kerülhetett volna, mint potenciális elnökjelölt. Morálisan, intellektuálisan és szakmailag is tökéletesen alkalmatlan volt a pozícióra, egyedüli virtuális érdeme az volt, hogy kérdés nélkül kiszolgálta Orbán és a Fidesz érdekeit. Nem tudom, hogy valóban ennyire hülye lennél-e vagy csak megjátszod, mindenesetre ebből nem jössz ki jól sehogy sem, úgyhogy inkább ne erőltesd a valósághamisítást.
Most trollkodsz, vagy tájékozatlan vagy, esetleg szimplán csak hazudsz.
"...
A kormány az ügynökkérdéssel idén februárban szembesült újra, amikor Schiffer András törvényjavaslatot nyújtott be arról, hogy az országgyűlés tárgysorozatba vegye az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételének ügyét. Ezt csak a kormánypártok szavazták le. (A Fideszben egyébként három álláspont alakult ki az ügynökügyben: a főként vidéki fideszesekből álló radikálisok a teljes feltárást támogatják, Lázár János frakcióvezető és Kövér László házelnök szigorúan szabályozná a nyilvánosságra hozatalt, mások szerint pedig már késő rendezni a kérdést.)
Egy héttel később Lázár János közölte, hogy nyilvánosságra hozná az aktákat, bár ezzel az álláspontjával a frakcióban kisebbségben van. Erre Schiffer nyilvános vitára hívta ki a képviselőt. Lázár pedig nem írta alá az LMP kezdeményezését, hogy rendezzenek az ügyben parlamenti vitanapot, sőt, később megjegyezte, hogy szerinte pofátlanság, hogy a Kádár-rendszer egyik vezető diplomatájának a leszármazottja terjeszti be az LMP javaslatát."
Ghavin! Te tudod hogy mit beszelsz?
Az ügynök aktákat a Fidesz tenne nyilvánossá és az LMP ezt erősen bírálta. Schiffer András szolt fel ez ellen. Ha ez a lista nyilvános lenne az a szocikra volna igencsak kínos. A szöveged többi tartalma sem fedi a valóságot. Járj utána a dolgoknak mielőtt véleményt nyilvánítanál. Ami Smichtt Pal-t illeti, megtette a kötelességét annak ellenére, hogy a Köztársasági elnökség és a doktori cím egymástól független.
Göncz Árpád besúgó múltja ellenére 10 éves államfői pályafutása alatt végig kitartott a demokratikus értékek mellett és a párpreferencia helyett végig az alkotmányt tartotta mérvadónak.
A jelenlegi Fidesz kormány, amelyik 8 éves ellenzéki retorikáját az antikommunista demagógiára alapozta, nem szavazta meg az LMP ügynökakták nyilvánossá tételéről szóló törvényjavaslatát, az ellenzők legfőbb szószólója Kövér László volt. Lázár János meg csak jelentős mértékben korlátozta volna a hozzáférést. Jelenleg több egykori szocialista rendszerszolga található a Fidesz frakció padsoraiban és országos szinten a pártban, mint az MSZP-ben és DK-ban együttvéve. De nem baj, alkotmányba foglalták, hogy az MSZP utódpártként kollektíve bűnös, így minden probléma megoldottnak, tekinthető, nem igaz?
A miniszterelnököket leszarom. A listába gyönyörűen passzol Orbán Viktor is, aki KISZ-tag volt, köztudomású Bogár László tanonc, két éve bolsevik politikát folytat, ellenzékben szocialistább lózungokat köpködött mint Thürmer Gyula 20 év alatt.
Mellesleg az előző kormányok elkúrásai nem menti fel Orbán-Schmittet a jelen elkúrás felelőssége alól.
Nézzünk csak vissza: Göncz Árpád köztársasági elnök volt 10 évig, aki mint "Patkány" néven besúgó volt, jelentéseket írt. Anyagát saját maga titkosította.
Miniszterelnökök:
Horn "Pufajkás" Gyula, Medgyessy "D-209" Péter, Gyurcsány(i) "Öszödi beszéd" Ferenc, Bajnai "Offshore Libás" Gordon. Na ezekkel se kellene büszkélkedni.
Ha egész alakos röntgen készülne Plagi bá'ról, rögtön kiderülne, hogy a gerince helyén valójában Orbán vállig feltolt karja található, így a kérdés, hogy "lemondott-e már?" teljességgel értelmetlen, főleg így utólag. Lemondatták, pontosabban maga a Bonsai Duce mondatta le az eleve általa kreált bábot, ugyanis a jobboldali (az értelmiség erős túlzás) véleményformáló réteg totálisan megosztottá vált a kérdésben, s nem szolgálná a pártállam érdekeit, ha a médiabirodalom nem összefogottan számolna be a Nemzeti (*köp*) Együttműködés Rendszerének sikereiről a naridroid választópolgároknak. Nincs öröm az ürömben: nagy valószínűséggel Kövér Lacát nevezik ki véglegesen a helyére (még ha ez azt jelenti, hogy a mandátum idejére ki kell lépnie a pártból), amilyen ostoba ez a magyar nép, a még Schmittnél is rögeszmésebb pártkatona államfőt is le fog nyelni.
Én is erre gondoltam. Most elégtételből a Fidesz megteheti akár Kövér Lászlót is köztársasági elnöknek. Lesz itt még nemulass? Bár kétlem, hogy ezt a dolgot ilyen kicsinyesen oldanák meg, jobb játékosok annál, mint a rektor úr.
a kérdés az, hogy miért csak mszp-s mondatot emelsz ki, amikor ezer meg 1 van mind2 oldalon, mondjuk manapság nyilván a kormánypártiak vannak célkeresztben... hogyan védhetsz egyáltalán olyanokat akik parazita módra élnek az emberek nyakán és szívják a vérüket? mert ez a csodálatos párt, akik 300 forintos benzinárnál népnyúzást kiabáltak, most 450nél az istenért se csökkentené az adót.. és EZ a legjobb példa arra, hogy egyik kutya másik eb...
"Az MSZP is közvetlenül választaná meg Schmitt Pál utódját az államfői poszton - közölte a parlamentben tartott sajtótájékoztatóján Mesterházy Attila, az MSZP elnöke. "
2010-ig meg nem akarták. Nagyon nem.
Erre mondják azt, hogy segget modifikálnak a szájukból...? :)
A patkány, a pufajkás, a D-209-es, a szemkilövető...Ők miért nem mondtak le annak idején?? Pedig ezekben az ügyekben nem csak egy doktori volt a tét, hanem embereket tettek tönkre, nyomorítottak meg az érintettek.
jah ki velük a parlamentből is ugye? mi keresneivalójuk ott. hiszen a fidesz soha nem tapsolt meg fujjolt bele semmilyen beszédbe soha. jaj de rossz lehet csak kifele látni...
kinek a bokájáig te szerencsétlen. annyira nehezen hiszem el hogy van annyira sötét majom az országban aki szerint egy erkölcsi idol dőlt le méltóságteljesen.
Én megvárom, mi lesz a jogi elégtétel vége. Képes vagyok elhinni, hogy Schmitt doktorizásának idejében a dolgozata megfelelő volt, pláne egy testnevelési:D főiskolán. Végül is ezt állapították meg első körben, bár nevetséges lehetett az elvárt színvonal, ha formai hibákkal együtt legjobb értékelést kaphatta. Nem is beszélnék arról, hogy hány és hány olyan ember mászkál közöttünk, akiknek a diplomáját más írta, ő meg legalább 80-90% másolta/fordította:D
Azért a SE rektora se semmi figura, mert ha a döntési jogkörük nem tartalmazza a doktori cím elvételének lehetőségét, akkor csúnyán hibáztak. (http://semmelweis-egyetem.hu/az-egyetemrol/szenatus/) Ez majd kiderül.
De, hogy utána meg lemond, az már nem vicces, mert ezzel csak tüzet szít, ami viszont már egy országnak árt nem csak egy egyetemének. Úgy érzem Tulassay politikai hovatartozása 2003-as kinevezése révén könnyen lehet bal oldali, ami ugyancsak lehet nem mellékes.
Engem csak az zavar, hogy a habzó szájjal ellene rikoltozó csürhe a bokájáig sem ér fel.
A csürhe kifejezés alatt nem a józanul az eseményeket és esélyeket latolgató, értelmes emberekre gondolok, hanem azokra, akik a saját anyukájukkal is, ha van a környéken pár kamera.
Szerintem ez igy korrekt volt! Nem sok politikust tudja eluzni a nep haragja. Emlekezzunk csak vissza Gyurcsanyra 2006-ban. Ez az ugy nagyobb port kavart, mint barmely korrupcios ugy a multban. Tisztelet az "allva tapsoloknak"!
:)
http://habostorta.hu/hu/habostorta/cikkek/minden-mas/dolgok/gyurcsany-nyilvanossagra-hozza-szakdolgozatait---ha-megtalalja?utm_source=hir_ize&utm_medi um=rss_banner&utm_campaign=rss_banner